مشاوره پزشکی


متخصص زنان و زایمان، پزشکی است که در زمینه سلامت و باروری زنان تخصص دارد. آنها به تشخیص و درمان مسائل مربوط به دستگاه تناسلی زنان که شامل رحم، لوله های فالوپ و تخمدان‌ها و سینه‌ها می شود، می‌پردازند. می‌توان گفت تمام بانوان پس از بلوغ لازم است که هر چند وقت یکبار به پزشک زنان مراجعه نمایند و وضعیت سلامت خود را بررسی کنند. 

متخصص زنان، زایمان و نازایی کیست؟

متخصصان زنان و زایمان پزشکانی هستند که در سلامت زنان با تمرکز بر سیستم تناسلی آنها تخصص دارند. این پزشکان خدمات بهداشت باروری و جنسی شامل معاینه لگن، تست پاپ اسمیر، غربالگری سرطان، درمان عفونت های واژن و ... را ارائه می‌دهند. آنها همچنین اختلالات دستگاه تناسلی مانند اندومتریوز، ناباروری، کیست تخمدان و درد لگن را تشخیص و درمان می‌کنند. برخی از متخصصان زنان نیز به عنوان متخصص زنان و زایمان فعالیت می‌کنند که در زمینه دوران بارداری و زایمان تخصص دارند و به آنها OB-GYN گفته می‌شود.

چه زمانی به دکتر متخصص زنان، زایمان و نازایی مراجع کنیم؟ 

به طور کلی لازم است تمام بانوان حداقل سالانه یکبار با متخصص زنان و زایمان مشورت کنند تا از سلامت جسمی و جنسی خود اطمینان حاصل نمایند. همچنین در صورت وجود هرگونه مشکلات زنان نظیر خونریزی غیرطبیعی، عفونت واژن و ... نیز مراجعه و مشاوره با پزشک زنان برای درمان و پیشگیری از حادتر شدن شرایط الزامی است. شرایطی که معمولا توسط متخصص زنان درمان می‌شود، عبارتند از:

 • بیماری‌های مقاربتی
 • اختلال عملکرد جنسی
 • بیماری‌های التهابی لگن
 • بی اختیاری ادرار و مدفوع
 • سندرم تخمدان پلی‌کیستیک
 • مراقبت‌های اورژانسی مربوط به زنان
 • ناهنجاری‌های مادرزادی دستگاه تناسلی زنان
 • مسائل مربوط به بارداری، باروری، قاعدگی و یائسگی
 • شرایط بدخیم، مانند هیپرپلازی آندومتر و دیسپلازی دهانه رحم
 • سرطان‌های دستگاه تناسلی و سینه‌ها و تومورهای مرتبط با بارداری
 • اندومتریوز (یک بیماری مزمن که بر سیستم تولید مثل تأثیر می‌گذارد.)
 • تنظیم خانواده، از جمله پیشگیری از بارداری، عقیم سازی و ختم بارداری
 • تمایلات جنسی، از جمله مسائل بهداشتی مربوط به همجنس و روابط دوجنسی
 • مشکلات بافت‌هایی که از اندام های لگن حمایت می‌کنند، از جمله رباط‌ها و ماهیچه‌ها
 • شرایط خوش خیم دستگاه تناسلی، به عنوان مثال، کیست تخمدان، فیبروم، اختلالات سینه، زخم های فرج و واژن و سایر تغییرات غیر سرطانی

روش‌های دریافت مشاوره پزشکی با متخصص زنان و زایمان

یکی از بهترین و کارآمدترین راه‌های مشاوره با پزشک زنان و زایمان، مشاوره غیرحضوری می‌باشد. مشاوره پزشکی با متخصص زنان و زایمان در تلفن خونه این امکان را برای بانوان ایجاد کرده که بتوانند با کمترین هزینه و راحت‌ترین روش‌ها با بهترین متخصصان زنان ارتباط برقرار نمایند. سایت تلفن خونه تعدادی از بهترین پزشکان زنان را جمع‌آوری کرده است تا بیماران بتوانند به راحتی با مشاوره آنها بهترین روش های درمان را برای حل مشکلات خود پیش بگیرند و پاسخ سوالات خود را به طور کامل دریافت نمایند. در ادامه راه‌های مشاوره پزشکی با متخصصان زنان و زایمان در تلفن خونه را بررسی می کنیم.

راهنمای دریافت مشاوره آنلاین متخصص زنان و زایمان

یکی از راه‌های مشاوره پزشکی با متخصص زنان و زایمان در تلفن خونه، مشاوره آنلاین است. مشاوره زنان و زایمان آنلاین، به صورت گفتگوی متنی بین بیمار و پزشک انجام می‌شود. در این روش، بیمار می‌تواند تمام علائم، مشکلات، بیماری ها، سوالات و ... را در قالب پیام برای پزشک مورد نظر ارسال نماید. سپس متخصص زنان با مطالعه دقیق و پرسش و پاسخ‌هایی حول مشکلات و بیماری‌ها، بهترین روش‌های درمان را در اختیار بیمار قرار خواهد داد.

برای دریافت مشاوره متنی با متخصص زنان آنلاین کافیست به بخش مشاوره پزشکی در سایت تلفن خونه مراجعه نمایید. در این بخش به دنبال گزینه متخصص زنان، زایمان و نازایی بگردید و با کلیک بر روی این گزینه متخصصان زنان و زایمان را مشاهده خواهید کرد. در ادامه پزشک مورد نظر را انتخاب نموده و وارد صفحه ی ایشان شوید و با انتخاب گزینه مشاوره آنلاین و سپس گفتگوی متنی، نوبت مشاوره خود را دریافت کنید.

نحوه دریافت مشاوره تلفنی با متخصص زنان و زایمان 

یکی دیگر از راه‌های مشاوره پزشکی با متخصص زنان و زایمان در تلفن خونه، مشاوره تلفنی است. در مشاوره تلفنی، بیمار می‌تواند از طریق تماس صوتی با پزشک ارتباط برقرار نماید. بیمار در مکالمه با پزشک می‌تواند با سوال از پزشک زنان، مطرح کردن مشکلات، علائم و نگرانی های خود را به صورت کامل مطرح نماید. سپس پزشک با توجه به صحبت‌های بیمار و پرسش و پاسخ‌های متعدد، بهترین راهنمایی‌ها و روش‌های درمان را ارائه خواهد داد.

برای دریافت نوبت مشاوره تلفنی با متخصص زنان و زایمان کافیست به بخش مشاوره پزشکی سایت تلفن خونه بروید و با انتخاب گزینه متخصص زنان، زایمان و نازایی تمام متخصصان و فوق تخصصان زنان را مشاهده نمایید. در این قسمت با انتخاب هر یک از پزشکان می‌توانید وارد صفحه ایشان شوید و با کلیک بر روی گزینه مشاوره تلفنی و سپس تماس صوتی نوبت مشاوره خود را دریافت نمایید.

در چه زمینه‌هایی از دکترهای زنان، زایمان و نازایی کمک بگیریم؟

بهترین کار بعد از مشاهده‌ی هرگونه علائم مربوط به بیماری‌های زنان، مراجعه یا مشاوره با متخصص زنان و زایمان است. برخی از بیماری‌های رایج زنان که می‌توان با متخصص آنلاین زنان و زایمان در میان گذاشت عبارتند از:

آندومتریوز: آندومتریوز مشکلی است که رحم زن، جایی که کودک در زمان بارداری رشد می‌کند را تحت تاثیر قرار می‌دهد. آندومتریوز زمانی است که نوع بافتی که به طور معمول رحم را می‌پوشاند در جای دیگری نظیر روی تخمدان ها، پشت رحم، روده ها یا روی مثانه رشد می‌کند.

فیبروئید رحم: فیبروم رحم شایع ترین تومور غیرسرطانی در زنان در سنین باروری است. فیبروم ها از سلول‌های ماهیچه‌ای و سایر بافت‌هایی ساخته شده‌اند که در داخل و اطراف دیواره رحم رشد می‌کنند. علائم فیبروم عبارتند از:

 • پریودهای شدید و درناک
 • تکرر ادرار
 • احساس پر و سفت بودن پایین شکم
 • درد شدید پایین کمر
 • درد شدید در هنگام روابط جنسی
 • مشکلات باروری (ناباروری، سقط جنین و ...)

سرطان زنان: سرطان ژنیکولوژیک به هر سرطانی گفته می‌شود که در اندام‌های تناسلی زنان شروع شود. سرطان‌های زنانه از نقاط مختلفی در لگن که ناحیه زیر معده و بین استخوان های لگن است، شروع می‌شود. برخی از سرطان های زنانه عبارتند از:

 • سرطان دهانه رحم
 • سرطان تخمدان
 • سرطان رحم
 • سرطان واژن

سیستیت بینابینی: سیستیت بینابینی (IC) یک بیماری مزمن مثانه است که منجر به ناراحتی یا درد مکرر در مثانه یا ناحیه اطراف لگن می‌شود. افراد مبتلا به IC معمولاً دیواره‌های مثانه ملتهب یا تحریک شده دارند که می‌تواند باعث زخم و سفت شدن مثانه شود. آی سی می‌تواند هر کسی را تحت تاثیر قرار دهد. با این حال، در زنان شایع تر از مردان است.

سندرم تخمدان پلی کیستیک: سندرم تخمدان پلی کیستیک زمانی اتفاق می‌افتد که تخمدان ‌ها یا غدد فوق کلیوی زنان بیش از حد طبیعی هورمون‌ های مردانه تولید کنند و نتیجه این است که کیست ها (کیسه های پر از مایع) روی تخمدان ها ایجاد می‌شوند. زنان چاق بیشتر در معرض ابتلا به PCOS هستند. همچنین زنان مبتلا به PCOS در معرض افزایش خطر ابتلا به دیابت و بیماری قلبی هستند.

هزینه مشاوره با متخصص زنان، زایمان و نازایی چقدر است؟ 

سایت تلفن خونه این امکان را برای بانوان فراهم آورده که بتوانند با کمترین هزینه با بهترین متخصص زنان، زایمان و نازایی ارتباط برقرار نمایند و به راحتی بهترین پاسخ ها، روش های درمان و مراقبت ها را دریافت کنند. هزینه مشاوره با متخصص زنان در تلفن خونه به شرح زیر می باشد:

هزینه مشاوره آنلاین با متخصص زنان، زایمان و نازایی چه قدر است؟ 

مشاوره آنلاین با متخصص زنان، زایمان و نازایی که به صورت گفتگوی متنی انجام می شود، محدودیت زمانی خاصی ندارد. به این معنا که پایان گفتگو توافقی می باشد و بیمار می تواند تمام سوالات و مشکلات خود را تا رسیدن به پاسخ کامل، مطرح نماید. هزینه مشاوره آنلاین با متخصص زنان، زایمان و نازایی متغیر است و هر پزشک نرخ خاص خود را دارد که برای اطلاع از آن کافیست وارد صفحه پزشک مورد نظر شوید.

هزینه مشاوره تلفنی با متخصص زنان، زایمان و نازایی

کمترین مدت زمان در نظر گرفته شده برای مشاوره تلفنی با متخصص زنان، زایمان و نازایی که به صورت تماس صوتی انجام می شود، 20 دقیقه است. هزینه مشاوره تلفنی با متخصص زنان، زایمان و نازایی به ازای هر 20 دقیقه، متغیر است و هر پزشک نرخ خاص خود را دارد که برای اطلاع از آن کافیست وارد صفحه پزشک مورد نظر شوید. تلفن خونه این امکان را برای بانوان فراهم کرده که بتوانند از طریق تماس صوتی یا گفتگوی متنی با پزشک زنان ارتباط برقرار نمایند و مشکلات و نگرانی‌های خود را با کمترین هزینه رفع کنند.