جستجو بر اساس

متخصص قلب و عروق

دکتر نیلوفر محمدی آنلاین
bookmark_remove متخصص قلب و عروق
person_pin_circle تهران، ایران
6 7 [72]
مشاهده پروفایل
دکتر بابک ستارتبار آنلاین
bookmark_remove متخصص قلب و عروق
person_pin_circle تهران، ایران
0 0 [77]
مشاهده پروفایل
فربد طالبیان آنلاین
bookmark_remove متخصص قلب و عروق
person_pin_circle تهران، ایران
4 4 [41]
مشاهده پروفایل
دکتر ملیحه محبوبی آنلاین
bookmark_remove متخصص قلب و عروق
person_pin_circle تهران، ایران
2 2 [18]
مشاهده پروفایل

بیماری های قلب و عروق عامل اصلی مرگ و میر در سراسر جهان به شمار می روند و تخمین زده می شود که هر سال جان 17.9 میلیون نفر را می گیرند. CVD ها گروهی از اختلالات قلب و عروق خونی هستند که شامل بیماری عروق کرونر قلب، بیماری عروق مغزی، بیماری روماتیسمی قلبی و ... می باشند. پیشگیری و درمان این بیماری، بسیار مهم و حیاتی است، زیرا اختلالات و بیماری های قلب و عروق می توانند در لحظه باعث مرگ بیمار شوند. در صورت مشاهده ی علائم مشکلات و بیماری های قلب و عروق لازم است سریعا به متخصص قلب و عروق مراجعه نمایید. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی بهترین روش های مشاوره با متخصص قلب و عروق بپردازیم.

مشاوره با دکتر متخصص قلب و عروق

متخصص قلب و عروق یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی است که می تواند درد قفسه سینه، فشار خون بالا و نارسایی قلبی و همچنین مشکلات دریچه های قلب، عروق خونی و سایر مشکلات قلبی و عروقی را درمان کند. آنها می توانند با تجویز آزمایش هایی مانند نوار قلب، اکوکاردیوگرام و سی تی (توموگرافی کامپیوتری) و ... مشکلات قلب و عروق را شناسایی نمایند. این پزشکان با توجه به علائم شما، بیماری و اختلالات قلب و عروق را تشخیص می دهند و بهترین روش های درمان را در اختیار شما خواهند گذاشت.

چه زمانی باید به متخصص قلب و عروق مراجعه کنیم؟

علائم بیماری قلبی و عروقی بسته به علت آن می تواند متفاوت باشد، اما از آنجایی که این بیماری ها تاثیر زیادی بر سلامت افراد دارند و ممکن است در برخی موارد باعث مرگ شوند، توصیه می شود در صورت مشاهده ی هرگونه علائم مربوط به این بیماری برای مشاوره با دکتر قلب آنلاین اقدام نمایید. برخی از رایج ترین علائم بیماری های قلب و عروق عبارتند از:

علائم مشکلات قلبی:

1.تنگی نفس: این علامت مهمی از بیماری‌های قلبی و عروقی است، به خصوص اگر در زمان فعالیت یا در حالت خواب اتفاق بیفتد.

2. فشار، سنگینی یا ناراحتی قفسه سینه: اگر با حالت خستگی یا ناراحتی در قفسه سینه مواجه شدید که به سمت پشت جناغ انتقال می‌بابد، ممکن است ناهنجاری در سرخرگ قلب وجود داشته باشد.

3. خستگی زودرس: اگر احساس خستگی زودرس و بیش از حد را تجربه می‌کنید، ممکن است قلب شما نتواند به خوبی به بدن خون‌رسانی کند.

4. تپش قلب: تپش قلب ممکن است نشانه‌ای از اختلال در پمپاژ خون و سلامت بافت قلب باشد و نیاز به ارزیابی توسط متخصص قلب و عروق دارد.

5. سرگیجه: اگر با سرگیجه‌های ناگهانی و بیش از حد معمول مواجه می‌شوید، باید موضوع را با متخصص قلب و عروق مورد بررسی قرار دهید.

6. درد قفسه سینه (آنژین): اگر در ناحیه قفسه سینه خود، احساس درد می‌کنید، نادیده نگیرید و حتما به بهترین فوق تخصص قلب مراجعه کنید.

7. عرق سرد: در صورتی که با علامت عرق سرد همراه با دیگر علائم فوق روبه‌رو شوید، نیاز به بررسی تخصصی قلب دارید.

لازم به ذکر است که می‌توانید در ابتدا از مشاوره تلفنی دکتر قلب از سایت تلفنخونه استفاده کنید. سپس برای مراجعه حضوری اقدام نمایید.

علائم انسداد رگ های خونی:

●        درد یا گرفتگی در پاها هنگام راه رفتن

●        زخم های پا که خوب نمی شوند.

●        پوست سرد یا قرمز روی پاها

●        تورم در پاها

●        بی حسی در صورت یا اندام شما (ممکن است فقط در یک طرف بدن شما باشد.)

●        مشکل در صحبت کردن، دیدن یا راه رفتن

بیماری‌های رایج مربوط به دکتر قلب و عروق

در این بخش، مهم‌ترین بیماری‌های قلبی عروقی را که بر سلامت افراد تاثیر زیادی می‌گذارند، بررسی می‌کنیم:

●       عفونت قلبی: عفونت قلبی، همچنین به عنوان میوکاردیت شناخته می‌شود، شرایطی است که عضله قلب به طور عمده به دلیل یک عفونت دچار التهاب می‌ شود. این اتفاق ممکن است به دلیل انواع مختلف ویروس‌ها، باکتری‌ها یا سایر عوامل‌میکروبی رخ دهد و می‌تواند از حالت سبک تا وخیم متغیر باشد.

●       بیماری عروق کرونر: بیماری قلب کرونری نوعی از بیماری قلب است که عروق خون رساننده به قلب نمی‌توانند مقدار کافی از خون غنی از اکسیژن را به قلب برسانند.

●       سکته قلبی یا حمله قلبی:  زمانی رخ می‌دهد که عرضه خون معمولاً به دلیل یک لخته خون به بخشی از قلب ناگهان مسدود شود. این اتفاق منجر به مرگ سلول‌های عضلات قلب می‌شود.

●       نارسایی قلبی:  نارسایی قلبی زمانی اتفاق می‌افتد که عضله قلب خون را به خوبی پمپ نمی‌کند. زمانی که این اتفاق می‌افتد، خون اغلب تجمع می‌یابد و باعث اختلال در کار ریه شده و باعث تنگی نفس می‌شود.

●       بیماری مادرزادی قلب : به گروهی از ناهنجاری‌های ساختاری قلب اطلاق می‌شود که در طول رشد جنینی در قلب یا عروق خون اصلی او ایجاد می‌شود. این نقص‌ها می‌توانند از ساده تا پیچیده متغیر باشند و می‌توانند تأثیر قابل‌توجهی بر عملکرد قلب جنین داشته باشند.

 

●       کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک: بیماری است که در آن ضخامت عضله قلب بیشتر می شود. عضله قلب ضخیم شده می تواند باعث سختر شدن سیستم پمپاژ قلبی شود. بسیاری از افراد مبتلا  کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک از وجود آن آگاه نیستند، زیرا ممکن است علائمی نداشته باشد اما بسیار مهم است تا از پیشروی بیماری جلوگیری شود.

●       تنگی دریچه آئورت قلب: تنگی دریچه آئورت یا تنگی دریچه آئورت نوعی از بیماری دریچه‌ای قلب است. در این بیماری دریچه‌ آئورت تنگ شده و به طور کامل باز نمی‌شود. این اتفاق باعث کاهش یا مسدود شدن جریان خون از قلب به آئورت و سایر بخش‌های بدن می‌شود.

●       آریتمی قلبی: آریتمی یا ضربان نامنظم قلبی، اختلال در ریتم ضربان قلب شماست. ضربان قلب ممکن است در این حالت خیلی سریع، خیلی کند یا با یک ریتم نامنظم باشد.

●       نارسایی دریچه‌ میترال: نارسایی دریچه میترال شایع ترین نوع بیماری دریچه قلب است. در این شرایط، دریچه بین حفره های  سمت چپ قلب به طور کامل بسته نمی شود. خون در سراسر دریچه به عقب نشت می کند. اگر نشت خون شدید باشد، خون کافی از طریق قلب به سایر نقاط بدن حرکت نمی کند. نارسایی دریچه میترال می تواند باعث شود احساس خستگی یا تنگی نفس کنید.

●       بیماری آترواسکلروز: این بیماری ناشی از تجمع لخته در لایه داخلی یک شریان است. عوامل خطر  ابتلا به این بیماری ممکن است شامل سطوح بالای کلسترول و تری‌گلیسرید بالا، فشار خون بالا، سیگار کشیدن، دیابت، چاقی، فعالیت‌های کم جسمانی و مصرف چربی‌های اشباع شود.  آترواسکلروز می‌تواند باعث حمله قلبی، سکته، آنوریسم یا لخته خون شود.

●       ترومبوز ورید عمقی: ترومبوز ورید عمیق (DVT)  زمانی رخ می‌دهد که یک لخته خون در یک یا چند از ورید‌های بدن شکل می‌گیرد که معمولاً در پاها بیشتر رخ می‌دهد. ترومبوز ورید عمقی ممکن است منجر به درد یا تورم در ناحیه پا شود و گاهی اوقات علائم قابل توجهی وجود ندارد. در صورت حرکت لخته خون فرد ممکن است دچار آمبولی ریه می‌شود.

●      آمبولی ریوی: آمبولی ریه (PE زمانی اتفاق می‌افتد که یک لخته خون که در یکی از رگ‌های  بدن (اغلب در پا) ایجاد می شود، شروع به حرکت به سمت ریه کند. در این زمان جریان خون در ریه مسدود شده و تجمع مایعات در این ناحیه اتفاق می‌افتد.

●       فشار خون بالا: فشار خون بالا زمانی که نیروی خونی که به دیواره‌های شریان‌های شما وارد می‌شود به طور پایدار خیلی بیش از حد طبیعی باشد. فشار خون بالا علائمی ندارد و در صورت عدم درمان  به مسئله‌ای خطرناک تبدیل می‌شود. فشار خون بالا باعث افزایش خطر سکته، حمله قلبی و مشکلات دیگر می شود.

●       واریس:رگ‌های واریسی یا واریس، ورید‌های متورم و پیچ خورده‌ای هستند که درست زیر پوست قرار دارند و معمولا در پاها دیده می‌شوند.

●       آنوریسم آئورت: آنوریسم‌های آئورت برآمدگی‌های بالون مانندی هستند که در آئورت، شریان اصلی که خون غنی از اکسیژن را به بدن شما حمل می‌کند، ایجاد می‌شوند.

●        بیماری شریان محیطی: بیماری شریانی محیطی (PAD) یک شرایط رایج است که در آن توده‌های چربی در شریان‌ها باعث محدود شدن تامین خون به عضلات پا می‌شود. این بیماری همچنین به عنوان بیماری عروق محیطی شناخته می‌شود.

●       فشار خون پایین:زمانی که فشار خون شما کمتر از 60/90 باشد، فشار خون پایین در نظر گرفته می‌شود. این وضعیت در حالت کلی نگران کننده نیست اما وقتی که فشار خون شما به طور ناگهانی کاهش می یابد و  به مغز شما خون کافی نمی‌رسد، ممکن است منجر به سرگیجه، سبکی سر و گاهی اوقات غش شود.

متخصص قلب و عروق چگونه می‌تواند به شما کمک کند؟

وظیفه یک متخصص قلب و عروق، تشخیص نواقص، درمان و وضعیت قلب و عروق بیمار است. این پزشک باید ابتدا آزمایشات لازم را انجام دهد و سپس نتایج آن‌ها را بررسی کند تا به تشخیص درست برسد. او نباید حدس‌های غیر مستندی برای وضعیت بیمار بیان کند تا از ایجاد استرس بیمار جلوگیری شود.

در مرحله بعد، فوق تخصص قلب و عروق باید معاینات فیزیکی را انجام و پرونده پزشکی بیمار را تشکیل دهد. این پرونده شامل اطلاعات آزمایشات، نتایج معاینات و راهکارهای درمانی بیمار بوده و برای هماهنگی‌های لازم با پزشکان دیگر، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگر دکتر فوق تخصص قلب نیاز ببیند که روش درمانی را تغییر دهد، باید بهترین راهکارها را به بیمار پیشنهاد دهد و از موافقت وی استقبال کند. همچنین، باید در نظر داشته باشد که جراحی آخرین راهکار برای درمان بیماری‌های قلب و عروق است و باید فقط در صورتی که روش‌های دیگر موثر نبودند، جراحی اعمال شود.

در نهایت، متخصص قلب و عروق باید تمام گزینه‌های درمانی را به خوبی بررسی کند و از روش‌های غیر جراحی و دارویی بهره ببرد تا بهترین نتایج را برای بیمار به ارمغان آورد. در صورتی که نیاز به مراجعه به کلینیک تغذیه دارید، می‌توانید از سایت ما استفاده کرده و مشاوره‌های لازم در این زمینه را کسب کنید.

مزایای مشاوره آنلاین قلب و عروق – راهنمای دریافت نوبت

یکی از بهترین راه های مشاوره با متخصص قلب و عروق، مشاوره ی آنلاین و مشاوره تلفنی با این پزشکان می باشد. مشاوره با متخصص قلب و عروق در تلفن خونه، به شما کمک می کند تا به خوبی جهت پیشگیری و درمان بیماری های قلبی و عروقی اقدام نمایید. در سایت تلفن خونه جمعی از بهترین متخصصان قلب و عروق گردآوری شده اند تا با کمترین هزینه بهترین روش های درمان را در اختیار بیماران قرار دهند. در این سایت به صورت آنلاین (گفتگوی متنی) و مشاوره تلفنی، می توانید با دکتر آنلاین قلب و عروق ارتباط برقرار کنید و روند درمان خود را با مشورت با بهترین متخصص قلب و عروق آغاز نمایید.

در مشاوره آنلاین، شما می توانید تمام علائم و مشکلاتی که در رابطه با بیماری قلبی و عروقی خود دارید با پزشکان در میان بگذارید. همچنین اگر لازم بود می توانید مدارکی نظیر آزمایش، عکس های پزشکی و ... را برای دکتر آنلاین قلب و عروق ارسال کنید تا پزشک با توجه به تمام علائم و مدارک موجود، بهترین روش های درمان را برای شما تجویز نماید.

مشاوره تلفنی با متخصص قلب و عروق – راهنمای دریافت نوبت

یکی دیگر از بهترین روش های مشاوره پزشکی با متخصص قلب و عروق، مشاوره تلفنی با این پزشکان می باشد. در سایت تلفن خونه علاوه بر مشاوره ی آنلاین که به صورت گفتگوی متنی انجام می شود، یک روش دیگر برای مشاوره با دکتر قلب وجود دارد که شامل تماس تلفنی با این متخصصان است. شما با مراجعه به بخش پزشکی سایت تلفن خونه می توانید بهترین متخصصان قلب و عروق را پیدا کنید و برای مشاوره با هر یک از آنها به صفحه ی پزشک مورد نظر بروید و از طریق دریافت نوبت مشاوره از طریق تماس صوتی با متخصص قلب، با ایشان ارتباط بگیرید.

مشاوره آنلاین با دکتر قلب و عروق بهتر از خود تشخیصی

مشاوره آنلاین با متخصص قلب، یکی از بهترین، کم هزینه ترین و باکفیت ترین روش های مشاوره با دکتر فوق تخصص قلب و متخصص عروق محسوب می شود. سایت تلفن خونه این امکان را برای بیمارن و کاربران ایجاد کرده است که به راحتی بتوانند با بهترین متخصصین قلب و عروق مشورت نمایند. مشاوره با دکتر قلب به صورت آنلاین از طریق گفتگوی متنی انجام می شود. به این صورت که شما وارد صفحه ی پزشک مورد نظر می شوید و با دریافت نوبت گفتگوی متنی با پزشک، به راحتی با پزشک متخصص قلب و عروق صحبت می کنید و مشکلات خود را با ایشان در میان بگذارید. در این روش دکتر آنلاین قلب و عروق به دقت پیام های شما را مطالعه می کند و با توجه به علائم و مشکلات شما بهترین مشاوره های درمان را به شما ارائه می دهد.

هزینه مشاوره با متخصص قلب و عروق

مبلغ و هزینه‌های مراجعه به متخصص قلب، از جمله نگرانی‌های اصلی بسیاری از بیماران است. هزینه‌های درمانی بیماری قلب و عروق، به دلیل عوامل متعددی بستگی دارد. اگرچه وزارت بهداشت قیمت مشخصی برای این خدمات تعیین کرده، اما معمولاً این هزینه‌ها بین پزشکان و مراکز مختلف متفاوت است.

هزینه مشاوره آنلاین با متخصص قلب و عروق

مشاوره آنلاین با دکتر قلب و عروق، به صورت متنی و آنلاین انجام می‌گیرد و با توجه به زمانی که مشاور با شما صحبت می‌کند، تعیین می‌شود. هر مشاور ممکن است هزینه متفاوتی را ارائه دهد تا به درمان بیماری شما کمک کند.

هزینه مشاوره تلفنی با متخصص قلب و عروق

مشاوره‌های تلفنی مربوطه به متخصص قلب و عروق، عموماً بستگی به زمانی دارد که صرف مشاوره و راهنمایی بیمار می‌شود. با این حال، این هزینه بسیار مقرون به صرفه‌تر از حضور در مراکز درمانی است. چرا که در ویزیت‌های آنلاین، هزینه رفت و برگشت و زمان زیادی صرف می‌شود که این ممکن است برای بسیاری از افراد شاغل، ناخوشایند باشد.

جمع بندی

همانطور که گفتیم بیماری های قلب و عروق شامل تمام مواردی هستند که باعث اختلال در عملکرد قلب و عروق می شوند. از رایج ترین بیماری های قلب و عروق می توان به مواردی نظیر عروق کرونر قلب، بیماری عروق مغزی، بیماری روماتیسمی قلبی و ... اشاره کرد. متخصص قلب و عروق، پزشکی است که با علم خود، وظیفه کمک به پیشگیری و درمان بیماری های قلبی و عروقی دارد. توصیه می شود در صورت مشاهده هرگونه علائم مربوط به اختلال قلب و عروق سریعا به متخصص قلب و عروق مراجعه نمایید.

یکی از بهترین و راحت ترین روش های مشاوره با متخصص قلب و عروق، مشاوره آنلاین یا تلفنی با این متخصصان از طریق سایت تلفن خونه می باشد. با مراجعه به بخش پزشکی این سایت به راحتی می توانید با متخصص قلب و عروق ارتباط برقرار نمایید و بهترین روش های درمان را از این پزشکان دریافت کنید