جستجو بر اساس

متخصص مغز و اعصاب ( نورولوژی)

دکتر سیده ساجده مرعشی آنلاین
bookmark_remove متخصص مغز و اعصاب ( نورولوژی)
person_pin_circle تهران، ایران
5 8 [11]
مشاهده پروفایل

متخصص مغز و اعصاب ( نورولوژی )

ناتوانی های عصبی شامل طیف گسترده ای از اختلالات، مانند صرع، ناتوانی های یادگیری، اختلالات عصبی عضلانی، تومور مغزی، آلزایمر ، پارکینسون، تومورهای مغزی، فلج مغزی و ... هستند. برخی از بیماری های عصبی مادرزادی هستند و قبل از تولد ظاهر می شوند و برخی دیگر به دلایل مختلفی نظیر ژنتیک، آسیب ها و ... در افراد ایجاد به وجود می آیند. این موارد از جمله بیماری هایی هستند که ممکن است افراد در سنین مختلف کودکی، نوجوانی، جوانی و پیری با آن دسته و پنجه نرم کنند.

بیماری های مربوط به  مغز و اعصاب علاوه بر جسم افراد، تاثیر مستقیمی بر فعالیتهای روزانه آن ها هم خواهند داشت و درمان نکردن این بیماری ها تا حد قابل توجهی، کیفیت زندگی افراد را کاهش می دهد. از این رو درمان این اختلالات و بیماری ها بسیار مهم هستند و توصیه می شود در صورت مشاهده هرگونه علائم ناشی از این بیماری ها سریعا به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا با پزشکان این حوزه و بهترین راه های مشاوره با بهترین دکتر مغز و اعصاب آشنا شویم.

 

مشاوره با دکتر متخصص مغز و اعصاب

متخصص مغز و اعصاب، پزشکی است که اختلالات مغز و سیستم عصبی (مغز، نخاع و اعصاب) را تشخیص، درمان و مدیریت می کند. این روز ها روش های جدیدی به وجود آمده اند که به منجر به درمان و گفتگو درباره بیماری های اعصاب و روان در منزل می شوند. برای مثال مشاوره تلفنی دکتر مغز و اعصاب و ویزیت آنلاین این پزشکان، بخشی از این خدمات نوین هستند که در سایت تلفنخونه اجرا می شوند.

 

چه زمانی باید به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کرد؟

در صورت بروز هرگونه علائم اختلال در عملکرد مغز و اعصاب، توصیه می شود سریعا از پزشکان متخصص این حوزه مشاوره بگیرید. علائم این اختلالات در افراد مختلف، متفاوت خواهد بود. موارد زیر رایج ترین علائم و نشانه های عمومی اختلال سیستم عصبی هستند که باید در صورت مشاهده هر یک از آن ها برای مشاوره با پزشک اقدام کنید:

شروع مداوم یا ناگهانی سردرد

از دست دادن احساس یا سوزن سوزن شدن

ضعف یا از دست دادن قدرت عضلانی

میگرن

از دست دادن بینایی یا دوبینی

از دست دادن حافظه  یا فراموشی شدید

اختلال در توانایی ذهنی

عدم هماهنگی

سفتی عضلانی

لرزش و تشنج

کمر درد موثر روی پاها، انگشتان پا یا سایر قسمت های بدن

تحلیل رفتن عضلات و تکلم نامفهوم

اختلال در بیان یا درک مطلب

 

بیماری های رایج مربوط به دکتر مغز و اعصاب

یک  دکتر متخصص مغز و اعصاب بر آناتومی، عملکرد و شرایطی که بر اعصاب و سیستم عصبی شما تاثیر می گذارند، مسلط است. سیستم عصبی شما، مرکز فرماندهی بدن شما محسوب می شود. هر چیزی را که فکر می‌ کنید، احساس می‌کنید و انجام می ‌دهید، از حرکت دادن بازو تا ضربان قلبتان را کنترل می‌ کند. برخی از شایع ترین اختلالات عصبی که دکتر نورولوژیست به درمان آن ها می پردازد، عبارتند از:

بیماری آلزایمر و سایر بیماری های مربوط به زوال عقل: نوعی بیماری مزمن و تخریب کننده سلول های مغزی

اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ALS): تاثیر روی سلول های عصبی مغز و نخاع که با مشکل در بلع و تکلم و از بین رفتن عضلات همراه است.

مننژیت: التهاب پرده های محافظتی که در اطراف مغز و نخاع قرار دارند.

هیدروسفالی: تجمع مایع مغزی نخاعی بیش از حد در بطن و دیگر حفره های مغز که با علائم افزایش  حجم دور سر، انحراف چشم ها و برجسته شدن ملاج همراه است.

آنسفالیت: التهاب بافت مغزی به صورت حاد که باعث سر درد، تب، گیجی، استفراغ و تشنج می شود.

فلج مغزی و اسپاسم: آسیب دیدگی بخش هایی از مغز و سیستم عصبی مرکزی که روی سیستم حرکتی، تعادل و… تاثیر می گذارد.

سکته مفزی: سکته مغزی زمانی رخ می‌دهد که جریان خون به بخشی از مغز قطع می‌شود. سلول‌های مغز شما نمی‌توانند اکسیژن و مواد مغذی مورد نیاز خود را از خون بگیرند و در عرض چند دقیقه شروع به مرگ می‌کنند. این موضوع می‌تواند منجر به آسیب‌های مغزی دائمی، ناتوانی بلندمدت یا حتی مرگ شود.

صرع: به عنوان بیماری های شایع و مزمن شناخته شده که عوامل ژنتیکی یا مشکلات دیگر در بدن باعث ایجاد آن می شوند.

 

متخصص مغز و اعصاب چگونه می تواند به شما کمک کند؟

متخصص مغز و اعصاب به عنوان پزشکی که در زمینه بیماری های مربوط به آسیب های مغزی و اعصاب تخصص دارد، به درمان همین بیماری ها می پردازد. بعد از مراجعه بیمار، ابتدا پزشک معاینات بالینی مهارت های حرکتی، بینایی، رفلکس ها و… را برای بیمار انجام می دهد. سپس با توجه به شرایط بیمار، آزمایشات مختلفی مانند آزمایش خون، نوار مغز، سی تی اسکن و… را تجویز می کند. در نهایت بر اساس نتایج به دست آمده تصمیم می گیرد که چه روشی را به عنوان درمان برای بیمار آغاز کند.

 

مزایای مشاوره آنلاین با متخصص مغز و اعصاب - راهنمای دریافت نوبت

مشاوره آنلاین با متخصص نورولوژی یکی از بهترین راه های مشاوره با پزشکان متخصص این حوزه است. این امکان مخصوصا برای افرادی که به دلیل بیماری‌های عصبی قادر به حرکت نیستند بسیار کمک کننده خواهد بود. در این روش شما می توانید از طریق گفتگوی متنی با دکتر نورولوژی مورد نظر صحبت کنید. مشاوره با پزشک در تلفنخونه به صورت پرسش و پاسخ از متخصص نورولوژیست انجام می شود. سپس پزشک با توجه به علائم و شرایط بیمار، بهترین روش های درمان را در اختیار او قرار خواهد داد. برای دریافت نوبت مشاوره آنلاین با متخصص مغز و اعصاب کافی است از لیست پزشکان موجود در این صفحه از سایت تلفن خونه، پزشک مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس با ورود به صفحه همان پزشک، گفتگوی متنی آنلاین را انتخاب کنید. در این مرحله با ورود به حساب کاربری و پرداخت مبلغ مشاوره می توانید با پزشک مورد نظرتان به صورت آنلاین گفتگو کنید.

 

مشاوره تلفنی با متخصص مغز و اعصاب - راهنمای دریافت نوبت

یکی دیگر از روش های مشاوره پزشکی که می توان از طریق سایت تلفنخونه با بهترین دکترهای مغز و اعصاب ارتباط برقرار کرد، مشاوره تلفنی است. در مشاوره تلفنی مغز و اعصاب می توان با پزشک متخصص در ارتباط بود و طی تماس تلفنی، مشکلات و علائم مربوط به بیماری را به طور کامل شرح داد. سپس پزشک با توجه به تمام شرایط و علائم بیمار، بهترین روش های درمان را در اختیار او قرار خواهد داد. برای دریافت مشاوره تلفنی با پزشک مغز و اعصاب کافی است دکتر مورد نظرتان را از لیست پزشکان همین صفحه انتخاب کنید. سپس با ورود به صفحه همان پزشک، تماس صوتی را انتخاب کنید. در این مرحله با ورود به حساب کاربری و پرداخت مبلغ مشاوره می توانید با پزشک مورد نظرتان از طریق تماس،گفتگو کنید.

 

مشاوره آنلاین با دکتر مغز و اعصاب بهتر از خود تشخیصی

برای همه ما پیش آمده که بعد از بروز هر گونه علائم به دنبال جستجوی عامل آن در اینترنت هستیم. این موضوع درباره بیمارانی که دچار آسیب در مغز یا اعصاب شدند هم صدق می کند. به خصوص همراهان این بیماران که دائما در حال جستجوی بیماری ها با توجه به علائم هستند. اما پیشنهاد ما این است به جای اینکه خودتان تشخیص دهید، بدون دردسر از یک پزشک مشاوره آنلاین بگیرید. تلفنخونه، پزشکان متخصص مغز و اعصاب زیادی را در همین صفحه کنار هم آورده تا بیماران بتوانند به صورت آنلاین از این پزشکان مشاوره بگیرند. با مشاوره آنلاین می توانید نظر چندین پزشک متخصص این حوزه را درباره بیماری خود یا عزیزانتان بپرسید.

 

هزینه مشاوره با متخصص مغز و اعصاب

سایت تلفنخونه این امکان را برای کاربران ایجاد کرده است که بتوانند با کم ترین هزینه از بهترین متخصص مغز و اعصاب مشاوره بگیرند. با توجه به خدمات تلفنی یا آنلاین دکتر مغز و اعصاب باید هزینه های متفاوتی را بابت مشاوره بپردازید. یعنی نوع مشاوره آنلاین و آفلاین روی هزینه این خدمات تاثیر می گذارند. بعد از انتخاب پزشک مورد نظر و ورود به صفحه آن می توانید هزینه مشاوره با هر پزشک را مشاهده کنید. اما چرا هزینه خدمات مشابه دو پزشک متفاوت هم با یکدیگر فرق دارند؟ عوامل متفاوتی مانند بازه زمانی گفتگوی تلفنی، سوابق پزشک، میزان رضایت بیماران قبلی از پزشک و متخصص یا فوق تخصص بودن او از عواملی هستند که می توانند هزینه مشاوره آنلاین یا تلفنی با متخصص مغز و اعصاب را تغییر دهند. برای مثال هزینه مشاوره دکتر فوق تخصص مغز و اعصاب با متخصص این حوزه یکسان نیست؛ زیرا درجه تخصص آن ها هم فرق دارند.

 

هزینه مشاوره آنلاین با متخصص مغز و اعصاب

مشاوره آنلاین با پزشکان مغز و اعصاب در سایت تلفنخونه شامل گفتگوی متنی به صورت آنلاین است. گفتگوی متنی با پزشکانی که در حوزه بیماری های مغز و اعصاب تخصص دارند، بدون محدودیت بوده و به صورت توافقی گفتگوی بیمار و پزشک پایان پیدا می کند. در هر صفحه از پزشکان مغز و اعصاب سایت تلفنخونه، مبلغ متفاوتی برای مشاوره آنلاین در نظر گرفته شده است.

 

هزینه مشاوره تلفنی با متخصص مغز و اعصاب

مشاوره تلفنی در تلفنخونه شامل تماس است و  بیمار می تواند از این طریق سوالات خود را بپرسد. هزینه مشاوره تلفنی هر پزشک مغز و اعصاب فرق دارد و با ورود به صفحه آن می توانید مبلغ مشاوره به ازای هر 20 دقیقه را مشاهده کنید. تماس های صوتی محدودیتی ندارند، ولی مبلغ درج شده در صفحه پزشک فقط برای 20 دقیقه است.  در صورت بیش تر شدن مدت زمان گفتگو باید هزینه بیش تری هم بپردازید.

 

جمع بندی

اختلالات و بیماری های مغز و اعصاب ممکن است در هر سنی به سراغ افراد بیایند. مواردی همچون سردرد و میگرن، پارکینسون، آلزایمر، آسیب نخاعی، آسیب مغزی و ... از رایج ترین اختلالات اعصاب به شمار می روند. برای درمان این بیماری ها باید به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید. یکی از بهترین، راحت ترین و کم هزینه ترین راه های مراجعه به این متخصصان، مشاوره آنلاین و تلفنی با آن ها است. شما می توانید از طریق سایت تلفنخونه از بهترین پزشکان نورولوژی با گفتگوی متنی آنلاین یا تماس تلفنی مشاوره بگیرید. این متخصصان با توجه به علائم و شرایط شما، بهترین روش های درمان را ارائه خواهند داد. در این صفحه علاوه بر پزشکان متخصص، پزشکان فوق تخصص مغز و اعصاب هم قابل انتخاب هستند تا برای مشکلات جدی تر هم نیازی به خروج از خانه نداشته باشید؛ زیرا تلفنخونه همراه شماست!