جستجو بر اساس

متخصص روانپزشکی و اعصاب و روان

نگین زنگنه نیا آنلاین
bookmark_remove متخصص روانپزشکی و اعصاب و روان
person_pin_circle تهران، ایران
5 6 [43]
مشاهده پروفایل

مشاوره با روانپزشک و متخصص اعصاب و روان

روانپزشکی شاخه ای از پزشکی است که بر پیشگیری، تشخیص و درمان اختلالات روانی، رفتاری و عاطفی تمرکز دارد. روانپزشک یک پزشک است که در زمینه سلامت روان تخصص دارد. اگرچه حرفه روانشناسی و روانپزشکی از بسیاری جهات همپوشانی دارند، اما روانپزشکان با روانشناسان یکسان نیستند. روانپزشکان آموزش پزشکی می بینند که این امکان را به آنها می دهد تا بتوانند برای بیماران دارو تجویز کنند و اقداماتی را انجام دهند. در حالیکه روانشناسان عمدتاً مشاوره و پشتیبانی غیرپزشکی ارائه می دهند. با ما همراه باشید تا روانپزشک و متخصص اعصاب و روان و بهترین راه های مشاوره با متخصصان این حوزه را بررسی نماییم.

چه زمانی باید به روانپزشک و متخصص اعصاب و روان مراجعه کنیم؟

همانطور که گفتیم مشاوره روانپزشکی یک قرار مشاوره با روانپزشک برای دریافت نظر پزشکی درباره یک مورد خاص است. روانپزشکان پزشکانی هستند که در تشخیص و درمان اختلالات سلامت روان تخصص دارند. در مشاوره روانپزشکی، پزشک وضعیت روانی بیمار را با در نظر گرفتن عوامل مختلف روانی، بیولوژیکی و اجتماعی ارزیابی می کند و در پایان مشاوره، توصیه های درمانی را ارائه می دهد. اما چه کسانی باید تحت مشاوره با روانپزشک قرار بگیرند؟ به طور کلی می توان گفت مشاوره روانپزشکی می تواند برای بیمارانی مفید باشد که از موارد زیر رنج می برند:

بیمارانی که مشکلات روانی دارند: برای بیمارانی که از مشکلات روانی رنج می برند، مراجعه به مشاوره روانپزشکی اولین قدم برای دریافت درمان مورد نیاز است. برخی از مشکلات روانی عبارتند از:

●       اوتیسم

●       افسردگی

●       روان‌ گسیختگی

●       اختلالات اشتها

●       اختلال دو قطبی

●       اختلالات تجزیه ای

●       اسکیزوفرنی

●       اختلال شخصیت مرزی

●       اختلالات خلقی و اضطرابی

●       اختلال وسواس فکری عملی

●       اختلال استرس پس از سانحه

●       اختلال نقص توجه و بیش فعالی (ADHD)

بیماران مبتلا به بیماری های مزمن: بیماری ‌های مزمن پزشکی مانند بیماری قلبی و دیابت، می‌توانند به طور قابل‌ توجهی بر زندگی بیمارانی که تحت تأثیر شرایط خود از یک وضعیت روانی آسیب‌پذیر رنج می برند، تأثیر بگذارد.

بنابراین، این افراد می توانند از مشاوره با روانپزشک، معمولاً به عنوان بخشی از برنامه درمانی خود بهره مند شوند.

بیماران در معرض خطر بیماری روانی: افرادی که در معرض خطر بیماری روانی هستند نیز باید تحت مشاوره روانپزشکی قرار بگیرند تا وضعیت خود را بررسی و عوامل خطر را ارزیابی کنند که شامل موارد زیر است:

●       کودک آزاری

●       مصرف مکرر الکل

●       تجربیات آسیب زا

●       استفاده از مواد مخدر تفریحی

●       داشتن سابقه خانوادگی بیماری روانی

●       سابقه داشتن تجاوز جنسی

●       ضربه یا آسیب به سر که باعث آسیب مغزی می شود

●       رویدادهای استرس زای زندگی، مانند مرگ، طلاق، وضعیت پزشکی یا مشکلات مالی

بیماری های رایج مربوط به روانپزشک و متخصص اعصاب و روان

وقتی با روانپزشک مشاوره می کنید، ابتدا در مورد علائم روحی و جسمی شما می پرسد که ممکن است شامل معاینه فیزیکی، تست های آزمایشگاهی و یا ارزیابی روانشناختی باشد. به عنوان بخشی از این فرآیند، آنها با توجه به صحبت ها و علائم شما به راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی مراجعه می کنند تا مشخص کنند که چه بیماری روانی ممکن است داشته باشید. انواع مختلفی از بیماری های روانی وجود دارد که مشاوره روانپزشکی می تواند در درمان و پیشگیری از آنها بسیار موثر باشد. برخی از این بیماری ها عبارتند از:

اختلالات تغذیه: یکی از رفتارهای ناسالم در تغذیه که باعث بروز مشکلات گوارشی می شود و سلامت افراد را به خطر می اندازد. این اختلال باعث می شود تا بدن از حالت طبیعی خود برای دریافت غذا فرمانبردار نباشد.

اختلالات حذف: بیماری که مشکلات ذهنی شدید و ناتوانی ذهنی را به دنبال دارد و در پی آن ممکن است صحبت نکند، بد خلق باشد، به خود آسیب بزند و ... که هر یک رفتار سالم به شمار نمی آیند.

اختلالات خواب: این اختلال تنها مربوط به بی خوابی نیست بلکه مشکلاتی همچون پایین بودن کیفیت خواب،  سخت خوابیدن، تنش و اضطراب در خواب و ... را در پی دارد.

نارسایی جنسیتی: در این بیماری فرد مشکلاتی برای تطابق جسم و جنس خود دارد، در واقع هویت جنسیتی خود را انکار کرده و تصور می کند نمی تواند با آن درست ارتباط برقرار کند.

اختلالات جنسی: این بیمار زندگی مشترک افراد متاهل را تحت تاثیرات منفی قرار میدهد و باعث بروز مشکلات در برقراری رابطه جنسی خواهد شد.

اختلالات افسردگی: اختلال افسردگی اغلب با عدم تعادل در سطوح برخی از نوروترانسمیترها یا همان انتقال دهنده‌های عصبی، مانند سروتونین، نوراپینفرین و دوپامین، در مغز همراه است. این نوروترانسمیترها نقش حیاتی در تنظیم خلق، احساسات و فرآیندهای شناختی دارند.مشکلات مربوط به تغذیه، خواب، عدم تصمیم گیری و .. از اختلالات افسردگی سرچشمه میگیرند.

اختلالات اضطرابی: مجموعه ای از مشکلات و آسیب ها که باعث از بین رفتن آرامش و آسایش فرد خواهد شد و اجازه لذت بردن از موقعیت های شیرین زندگی را به فرد نمی دهد.

اختلالات شخصیت: مجموعه ای از بیماری های شخصیتی که ثبات و قدرت تصمیم گیری درست را از فرد میگیرد. رفتار های خشک و غیر منعطف که قدرت هر گونه ارتباط گیری را از افراد میگیرد.

اختلالات مرتبط با مواد و اعتیاد: این اختلالات شامل عوارض و خطراتی است که طی مصرف مواد بر روی ذهن و رفتار انسان باقی میماند.

اختلالات دوقطبی و مرتبط با آن: عارضه بسیار خطرناک که به شیدایی یا افسردگی نیز شهرت دارد و طی آن فرد گرایش های روحی متفاوت و بدون علت دارد.

اختلالات مرتبط با تروما و استرس: یکی از اختلالات شدید فکری که سر منشا اتفاقات و تجربیات بد زندگی را در ذهن پر رنگ کرده و اجازه فراموش شدن را به آن نمی دهد.

اختلالات وسواسی جبری و مرتبط با آن: این بیماری که به اختلال وسواس فکری یا عملی نیز شهرت دارد، فرد را به افراط در انجام یک اقدام یا تفکر درباره آن مجبور می کند.

طیف اسکیزوفرنی و سایر اختلالات روان پریشی: مجموعه ای از اختلالات شخصیتی که ترکیبی از هذیان، رفتار های بسیار آشفته، تفکرات پریشان، توهم، افسردگی و .. را شامل می شود.

 

 

متخصص روانپزشک و متخصص اعصاب و روان چگونه به شما کمک می کند؟

ممکن است ممکن است بیش از یک جلسه مشاوره با روانپزشک نیاز داشته باشید تا بتوانید تشخیص درست را دریافت کنید. پس از تشخیص، روانپزشک وضعیت شما را به شما اطلاع می دهد و برای تهیه یک برنامه درمانی با شما همکاری می کند. درمان ممکن است شامل هر ترکیبی از موارد زیر باشد:

●       دارو

●       روان درمانی یا گفتار درمانی

●       نور درمانی که عمدتا افسردگی فصلی را درمان می کند.

●       درمان های تحریک مغز، مانند تحریک عمقی مغز (DBS)، تحریک عصب واگ (VNS)، تحریک مغناطیسی ترانس کرانیال (TMS)

همچنین برخی از داروهای رایجی که روانپزشکان تجویز می کنند عبارتند از:

●       محرک ها

●       خواب آور

●       داروهای ضد افسردگی

●       داروهای ضد روان پریشی

●       آرام بخش و ضد اضطراب

●       تثبیت کننده های خلق و خو

مزایای مراجعه آنلاین به متخصص روانپزشکی و اعصاب و روان

با استناد به توضیحات فوق می توان گفتن که مراجعه به فوق تخصص روانپزشک برای برخی بیماران که با آسیب های روانی الزامی است. با این وجود برخی همچنان با نام روانپزشک مشکل داشته و آن را چندان مناسب نمی بینند، در واقع باورهای اشتباه در جامعه سبب شده تا برخی در مقابل مراجعه به دکتر اعصاب و روان مقاومت کنند.

روانپزشک آنلاین از آن جهت محبوب و مورد پسند افراد است که می توان بدون ترس از قضاوت جامعه، از خدمات گسترده بهره مند بود، به طور کلی مراجعه دکتر اعصاب به صورت آنلاین مزایای زیادی به همراه دارد که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دسترسی بیشتر: از مهم ترین مزایای ویزیت آنلاین متخصص روانپزشک می توان به از بین بردن محدودیت های جغرافیایی اشاره کرد. شما می توانید در منزل خود در یک شهر کوچک با بهترین متخصص اعصاب و روان در بزرگ ترین شهر های کشور یا حتی دنیا در ارتباط باشید.

ویزیت آنلاین تمام محدودیت های جغرافیایی را از بین می برد، به علاوه افرادی که از نظر جسمی با مشکلاتی مواجه هستند یا محدودیت حمل و نقل دارند می توانند با دریافت خدمات متخصص اعصاب و روان آنلاین، از علم و دانش بهترین روانپزشکان داخلی و خارجی بهره مند شوند.

انعطاف در زمان مشاوره: با انتخاب روش آنلاین و تلفنی برای دریافت مشاوره، این امکان در اختیار شما است که متناسب با شرایط زمانی و مکانی خود، بهترین زمان را انتخاب نمایید. این نوع مشاوره نیاز به مراجعه حضوری نداشته و به این ترتیب می توانید زمان برگزاری جلسات مشاوره تلفنی با روانپزشک یا ویزیت آنلاین روانپزشک را به گونه ای تنظیم نمایید که در ساعات شلوغی برنامه کاری خود نباشد.

ناشناس بودن: از معضلات و مشکلات افرادی که در مقابل با دریافت خدمات روانپزشکی مقاومت می کنند، این است که اطرافیان یا دوستان دید خوبی نسبت به این این موضوع نداشته باشند. مراجعه به روانپزشک هنوز به امری مرسوم در جامعه تبدیل نشده و ویزیت آنلاین متخصص اعصاب و روان کمک می کند تا بتوانید به صورت ناشناس از این خدمات بهره مند شوید. گاهی صحبت کردن حضوری برای برخی بیماران سخت و غیر ممکن است و ناشناس بودن یا عدم نیاز به جلسات حضوری کار آن ها را برای بیان مشکلات ساده تر می کند.

امنیت و آسایش: در یافت مشاوره روانپزشکی آنلاین به شما این امکان را می دهد تا در هر نقطه امن و راحت بتوانید از این خدمات استفاده کنید. بدون شک حضور در اتاق خود که راحتی بسیاری با آن محیط دارید تاثیر بسزایی در کیفیت حال شما در زمان درافت خدمات مشاوره آنلاین دارد.

صرفه جویی در زمان و هزینه: هزینه مشاوره روانپزشکی تلفنی ارزان تر از نوبت ویزیت حضوری است، پس از این جهت می توانید در هزینه های پزشکی صرفه جویی کنید. به علاوه با دریافت خدمات آنلاین به صرف هزینه و وقت برای رفت و آمد نیاز نخواهید داشت، به این ترتیب می توانید تا حد زیادی هزینه های متفرقه را به حداقل برسانید.

تداوم در دریافت مشاوره: گاهی به دلایل مختلف مانند مشکلات کاری، مسافرت و ... امکان دریافت مشاوره روانپزشکی به صورت حضوری وجود ندارد. در صورتی که روش آنلاین یا تلفنی را برای دریافت خدمات از دکتر اعصاب روان انتخاب نموده اید، می توانید حتی در مسافرت نیز زمان خاصی را به دریافت این خدمات اختصاص دهید.

دسترسی به روانپزشکان متعدد: برای یافتن دکتر متخصص اعصاب و روان خوب به صورت آنلاین می توانید از طریق نظرات کاربران در سایت استفاده کنید. با مطالعه نظرات کاربرانی که قبلا از خدمات روانپزشک استفاده کرده اند می توانید به میزان کیفیت کاری آنها پی ببرید. بدون شک شما نمی توانید به مطب تک به تک متخصصین در سراسر کشور مراجعه کرده و به صورت حضوری نظرات را جویا شوید، اما ویزیت آنلاین و مطالعه نظر دیگر مراجعه کنندگان تا حدی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهد.

مشاوره تلفنی با بهترین دکترهای روانپزشک - راهنمای دریافت نوبت

 یکی دیگر از راه های مشاوره پزشکی با بهترین دکترهای روانپزشک در تلفن خونه، مشاوره تلفنی است. در این روش، مشاوره به صورت تماس صوتی انجام می شود. در مشاوره تلفنی، بیمار می تواند به طور کامل علائم و مشکلات مربوط به بیماری خود را مطرح کند. سپس روانپزشک و متخصص اعصاب و روان با توجه به صحبت های بیمار و پرسش و پاسخ های مرتبط با بیماری او، بهترین روش های درمان را در اختیار بیمار قرار می دهد.

مشاوره آنلاین با روانپزشک بهتر از خود تشخیصی

ممکن است بپرسید که با وجود امکان مراجعه حضوری و بهره مندی از حضور فیزیکی مشاور و روانشناس، چرا باید از خدمات آنلاین استفاده کرد؟ بهتر است بدانید که برخی افراد به دلایل شرایط خاص، به مشاوره حضوری دسترسی ندارند و به این ترتیب می توانند از خدمات آنلاین بهره مند شوید. از دیگر دلایل خدمات مشاوره آنلاین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

●       دسترسی ساده تر به پزشکان حرفه ای

●       ابتلا به بیماری های حرکتی و ناتوانی جسمی

●       شرایط رفت و آمد سخت مخصوصا برای نواحی دور افتاده

یکی از بهترین راه های مشاوره با روانپزشک و متخصص اعصاب و روان، مشاوره ی غیرحضوری با این پزشکان می باشد. مشاوره با روانپزشک در تلفن خونه، به شما کمک می کند تا به خوبی جهت پیشگیری و درمان بیماری ها و اختلالات روحی، روانی و رفتاری خود اقدام نمایید. در سایت تلفن خونه جمعی از بهترین متخصصان اعصاب و روان گردآوری شده اند تا با کمترین هزینه، بهترین روش های درمان را در اختیار بیماران قرار دهند.

مشاوره آنلاین با روانپزشک به صورت گفتگوی متنی انجام می شود. در این روش بیمار تمام علائم و مشکلات خود را در قالب پیام متنی برای پزشک مورد نظر ارسال می کند و سپس متخصص اعصاب و روان با توجه به علائم بیمار و پرسش و پاسخ ها، بهترین روش های درمان را در اختیار وی قرار خواهد داد.

برای دریافت مشاوره متنی با روانپزشک آنلاین کافی است به بخش مشاوره پزشکی سایت تلفن خونه مراجعه نمایید. در آنجا با انتخاب روانپزشک و متخصص اعصاب و روان، پزشکان متخصص و فوق تخصص این حوزه را مشاهده می کنید که برای مشاوره با هر یک از آنها باید به صفحه پزشک مورد نظر بروید و گزینه مشاوره آنلاین و سپس گفتگوی متنی را انتخاب نمایید.

هزینه مشاوره با روانپزشک

میزان هزینه ای که برای مشاوره با روانپزشک در نظر گرفته شده است با توجه به معیار های خاصی همچون میزان تحصیلات و تجربه پزشک، نوع خدمات دریافتی و محل مراجعه از نظر دولتی یا خصوصی بودن کاملا متفاوت است.

تلفن خونه این امکان را در اختیار بیماران و کاربران قرار داده است که با کمترین هزینه بتوانند با بهترین متخصصان اعصاب و روان و روانپزشکان مشورت نمایند. هزینه مشاوره روانپزشکی در تلفن خونه به شرح زیر می باشد:

هزینه مشاوره آنلاین با روانپزشک

مشاوره روانپزشکی آنلاین که به صورت گفتگوی متنی انجام می شود، محدودیت زمانی خاصی ندارد. به این معنا که پایان گفتگو توافقی می باشد و بیمار می تواند تمام سوالات و مشکلات خود را تا رسیدن به پاسخ کامل، مطرح نماید. هزینه مشاوره آنلاین با متخصص اعصاب و روان و روانپزشک متغیر است و هر پزشک نرخ خاص خود را دارد که برای اطلاع از آن کافیست وارد صفحه پزشک مورد نظر شوید.

هزینه مشاوره تلفنی با روانپزشک

کمترین مدت زمان در نظر گرفته شده برای مشاوره تلفنی با روانپزشک که به صورت تماس صوتی انجام می شود، 20 دقیقه است. هزینه مشاوره تلفنی با متخصص اعصاب و روان و روانپزشک به ازای هر 20 دقیقه، متغیر است و هر پزشک نرخ خاص خود را دارد که برای اطلاع از آن کافیست وارد صفحه پزشک مورد نظر شوید.

جمع بندی

همانطور که گفتیم متخصصان اعصاب و روان و روانپزشکان، در درمان اختلالات روحی، روانی و رفتاری افراد تخصص دارند. این متخصصان با توجه به علائم بیمار، مشکل و اختلالات وی را تشخیص داده و اقدامات لازم برای درمان را تجویز می کنند. یکی از بهترین راه های مشاوره با روانپزشک و متخصص اعصاب و روان، مشاوره غیر حضوری با این متخصصان در سایت تلفن خونه می باشد. در این سایت مشاوره با متخصص اعصاب و روان به صورت مشاوره آنلاین و تلفنی انجام می شود