جستجو بر اساس

متخصص پزشکی ورزشی

دکتر زینب فرجی قمی آنلاین
bookmark_remove متخصص پزشکی ورزشی
person_pin_circle تهران، ایران
1 1 [13]
مشاهده پروفایل
یاسمن کیوانچهر آنلاین
bookmark_remove متخصص پزشکی ورزشی
person_pin_circle تهران، ایران
0 0 [42]
مشاهده پروفایل
دکترمحمد حسین پورغریب شاهی آنلاین
bookmark_remove متخصص پزشکی ورزشی
person_pin_circle تهران، ایران
3 3 [62]
مشاهده پروفایل
دکتر مریم السادات گنجعلی خانی آنلاین
bookmark_remove متخصص پزشکی ورزشی
person_pin_circle تهران، ایران
0 0 [78]
مشاهده پروفایل

مشاوره با متخصص پزشکی ورزشی

متخصص پزشکی ورزشی یک پزشک مراقبت های اولیه است که برای تشخیص و درمان آسیب هایی که در حین ورزش و هر نوع آسیب ارتوپدی (عضلانی اسکلتی) ایجاد می شود، آموزش دیده است. تخصص طبی ورزشی اغلب به عنوان پله ای بین مراقبت های اولیه و جراح ارتوپد عمل می کنند. در همین راستا متخصص پزشکی ورزشی همواره در تلاش است تا از آسیب جدی ورزشکاران پیشگیری کند تا خطری سلامتی بدنی آنان را تهدید نکند. متخصص پزشکی ورزشی تنها شخصی است که در صورت وقوع هرگونه حادثه می تواند شرایط را برای بهبود سریع تر ورزشکار مهیا سازد و اقدامات لازم به جهت بهبودی سریعتر را تنظیم و اجرا کند. تخصص پزشکی ورزشی علمی است که بطور تخصصی بر روی سلامت ورزشکاران و حفظ سلامت جسمی عمومی افراد جامعه متمرکز دارد. این متخصصان دارای تجربه بیشتری نسبت به یک پزشک معمولی مراقبت های اولیه در مدیریت مسائل اسکلتی عضلانی و هر نوع بیماری متابولیک یا استخوانی، تغذیه و سایر عناصری که با فعالیت بدنی سروکار دارند، هستند. صدمات حاد ممکن است به طور ناگهانی برای افراد ایجاد شوند. در صورت مشاهده هرگونه علائم ناشی از آسیب های ناگهانی می توانید با متخصص پزشکی ورزشی مشورت نمایید و بهترین روش ها را برای درمان پیش بگیرید.

چه زمانی باید به متخصص پزشکی ورزشی مراجعه کنیم؟

ابتدا باید نقش فوق تخصص پزشکی ورزشی را از ارتوپد جدا کنیم، چرا که بسیاری از افراد ممکن است که براساس تصوراتشان فوق تخصص پزشکی را با فوق تخصص ارتوپد اشتباه بگیرند. در این حالت باید گوشزد کرد که این 2 حوزه کاملا مجزا هستند اما ارتباط مناسبی در جهت درمان مشکلات جسمی و بدنی دارند. افراد با دانستن نقش های یک فوق تخصص پزشکی ورزشی می توانند نقش او را نسبت به ارتوپد تمییز دهند. این نقش ها عبارتند از:

نقش تشخیص دهنده:

اولین اقدام در حوزه تخصص پزشکی ورزشی آشنایی با شرایط و شرح حال بیمار است تا بهترین اقدامات صورت گیرد.

نقش درمانگری:

پس از مرحله ابتدایی متخصص پزشکی ورزشی با توجه به تشخیص و شناخت کامل از بیمار مکمل های غذایی و دارویی را در کنار اقدامات لازم در جهت درمان را تجویز می کند.

نقش پیشگیری کننده:

یکی از مهارت های قابل توجه در تخصص پزشکی پیشگیری از آسیب های جسمی است. پزشک متخصص می تواند با آموزش های پایه ای و تخصصی سلامتی ورزشکاران را بیمه کند و از بروز حوادث جبران ناپذیر در ورزش های حرفه ای جلوگیری به عمل آورد.

نقش توانبخشی:

در کنار درمان انجام ورزش های سبک و ماساژ درمانی می تواند به سرعت بهبودی کمک شایانی کند. تکنیک های ورزشی توانبخشی مخصوص می تواند هر قسمت از بدن را مورد تحریک قرار دهد و عضو را مجاب به تحرک و بازسازی کند.

 نقش مشاور:

نقش مشاور از الزامی ترین اقداماتی است که هر ورزشکار باید از آن برای حفظ سلامتی خود استفاده کند. پزشک متخصص می تواند در این مرحله مکمل های الزامی را تعیین کند و حتی ورزشکار را از مصرف مواد غذایی و دارویی خطرناک بر حذر دارد.

نقش آموزشگر:

ترس از آسیب جسمی آرامش خاطر بسیاری را تحت شعاع قرار می دهد. در این هنگام متخصص پزشکی ورزشی می تواند آموزه ها و روش های عمومی را با مشاوره در اختیار همگان قرار دهد تا ترس ناشی از وقوع حوادث ناگوار را بطور کامل از بین ببرد.

 

 

 

 

بیماری های رایج مربوط به متخصص پزشکی ورزشی

متخصصان پزشکی ورزشی در تشخیص و درمان طیف گسترده ای از بیماری ها و آسیب هایی که می توانند افراد را در حین یا به دلیل فعالیت بدنی تحت تاثیر قرار دهند، تخصص دارند. برخی از شایع ترین شرایطی که آنها درمان می کنند عبارتند از:

 

●       آسیب های حاد: اینها آسیب هایی هستند که به طور ناگهانی در اثر یک حادثه خاص مانند زمین خوردن، ضربه یا پیچ خوردگی ایجاد می شوند. نمونه هایی از آسیب های حاد عبارتند از کشیدگی عضلات، رگ به رگ شدن، شکستگی استخوان و ضربه مغزی.

●       آسیب های ناشی از استفاده بیش از حد: این آسیب ها در اثر حرکات تکراری یا استفاده بیش از حد از یک عضله یا مفصل ایجاد می شوند. نمونه هایی از آسیب های ناشی از استفاده بیش از حد عبارتند از التهاب تاندون، بورسیت و شکستگی های استرسی.

●       شرایط پزشکی مزمن: این شرایط می تواند بر عملکرد ورزشی تاثیر بگذارد و نیاز به مدیریت توسط یک متخصص پزشکی ورزشی داشته باشد. نمونه هایی از شرایط پزشکی مزمن عبارتند از آرتروز، آسم، دیابت و بیماری قلبی.

●       مسائل عملکردی: متخصصان پزشکی ورزشی می توانند به ورزشکاران در شناسایی و رفع عواملی که بر عملکرد آنها تاثیر می گذارد، کمک کنند. این ممکن است شامل تجزیه و تحلیل حرکت، آموزش تکنیک و برنامه های تمرینی باشد.

●       پیشگیری از آسیب دیدگی: متخصصان پزشکی ورزشی می توانند با آموزش افراد در مورد تکنیک های تمرین مناسب، گرم کردن و سرد کردن و انتخاب تجهیزات مناسب، به آنها کمک کنند تا از آسیب دیدگی جلوگیری کنند.

●       توانبخشی: پس از آسیب دیدگی، متخصصان پزشکی ورزشی می توانند به افراد در توانبخشی و بازگشت ایمن به فعالیت کمک کنند.

●       تغذیه: متخصصان پزشکی ورزشی می توانند به افراد در مورد تغذیه مناسب برای عملکرد ورزشی بهینه مشاوره دهند.

●       طب ورزشی: متخصصان پزشکی ورزشی می توانند مراقبت های پزشکی اولیه را برای ورزشکاران ارائه دهند و به آنها در مدیریت شرایط پزشکی مزمن کمک کنند.

متخصص پزشکی ورزشی چگونه به ما کمک می کند؟

برای ورزشکاران انجام تمرینات منظم و مناسب با توجه به شرایط جسمانی بسیار حائز اهمیت است. انجام درست فعالیت های ورزشی می تواند سلامت بدن را تضمین کند، اما با این حال امکان رخ دادن حادثه غیرقابل پیش بینی است. بهترین متخصص پزشکی ورزشی همواره می کوشد تا مشکلاتی از قبیل آسیب های عضلانی، عصبی، استخوانی را به سرعت تشخیص دهد و بهترین درمان مورد نیاز برای رفع چنین مشکلاتی را در نظر گیرد تا در کمترین زمان ممکن بدن ورزشکاران به آماده ترین حالت بدنی خود بازگرداند.

بهترین دکتر پزشکی ورزشی می تواند به شما در انجام صحیح فعالیت های ورزشی کمک کند تا از فواید ورزش بیش از پیش بهره برداری کنید. یا حتی در صورت مبتلا بودن به بیماری های جسمی درمان صحیح و مناسب را برایتان در نظر می گیرد تا متوجه کمترین آسیب ها در روند درمانی خود شوید.

مزایای مشاوره آنلاین متخصص پزشکی ورزشی - راهنمای دریافت نوبت

یکی از راه های مشاوره با متخصص پزشکی ورزشی در تلفن خونه، مشاوره آنلاین با این پزشکان می باشد. مشاوره پزشکی ورزشی آنلاین به صورت گفتگوی متنی انجام می شود. در این روش بیمار تمام علائم و مشکلات خود را در قالب پیام متنی برای پزشک مورد نظر ارسال می کند و سپس متخصص پزشکی ورزشی با توجه به علائم بیمار و پرسش و پاسخ ها، بهترین روش های درمان را در اختیار وی قرار خواهد داد. برای دریافت نوبت مشاوره پزشکی آنلاین با متخصصان پزشکی ورزشی می توانید در همین صفحه از سایت تلفنخونه به لیستی از متخصصان دسترسی داشته باشید و با توجه به ویژگی ها و هزینه مشاوره گفتگوی آنلاین خود را با پزشک متخصص آغاز کنید.

مشاوره تلفنی متخصص پزشکی ورزشی - راهنمای دریافت نوبت

یکی دیگر از راه های مشاوره پزشکی با متخصص پزشکی ورزشی در تلفن خونه، مشاوره تلفنی است. در این روش، مشاوره به صورت تماس صوتی انجام می شود. در مشاوره تلفنی، بیمار می تواند به طور کامل علائم و مشکلات خود را مطرح کند. سپس متخصص یا دکتر فوق تخصص پزشکی ورزشی با توجه به صحبت های بیمار و پرسش و پاسخ های مرتبط با بیماری او، بهترین روش های درمان را در اختیار بیمار قرار می دهد.

 

 

 

مشاوره آنلاین با متخصص پزشکی ورزشی

یکی از بهترین راه ها برای شناخت و بهره گرفتن از تخصص متخصص پزشکی ورزشی ارتباط غیرمستقیم در کمترین زمان ممکن و سریع است. تلفن خونه همواره سعی دارد تا شرایط مناسب برای بیماران و افراد خواهان مشاوره های پزشکی را فراهم آورد، تا تمامی افراد بتوانند به بهترین پزشکان در کوتاه ترین زمان ممکن دسترسی داشته باشند. در همین جهت شما به راحتی می توانید با تلفن خونه به صورت آنلاین یا تلفنی با متخصص موردنظرتان ارتباط برقرار کنید. این ارتباط و مشاوره کمترین هزینه ای را متوجه افراد می کند و می تواند از اتلاف وقت و سردرگمی در پیدا کردن بهترین دکتر پزشکی ورزشی جلوگیری به عمل آورد.

 

هزینه مشاوره با متخصص پزشکی ورزشی

تلفن خونه این امکان را در اختیار بیماران و کاربران فراهم آورده است تا تمامی افراد با صرف کمترین هزینه بتوانند با بهترین متخصصان پزشکی ورزشی ارتباط برقرار کنند و مشورت های لازم را دریافت نمایند. هزینه مشاوره با متخصص پزشکی ورزشی در تلفن خونه به شرح زیر می باشد:

هزینه مشاوره آنلاین با متخصص پزشکی ورزشی

مشاوره آنلاین با متخصص پزشکی ورزشی که به صورت گفتگوی متنی انجام می شود، محدودیت زمانی خاصی ندارد. به این معنا که پایان گفتگو توافقی است و بیمار می تواند تمام سوالات و مشکلات خود را تا رسیدن به پاسخ کامل، مطرح نماید. هزینه مشاوره آنلاین با متخصص پزشکی ورزشی متغیر بوده و هر پزشک نرخ خاص خود تعیین شده خود را دارد که برای اطلاع از آن کافیست وارد صفحه پزشک مورد نظر شوید.

هزینه مشاوره تلفنی با متخصص پزشکی ورزشی

کمترین مدت زمان در نظر گرفته شده برای مشاوره تلفنی با متخصص پزشکی ورزشی که به صورت 20 دقیقه تماس صوتی است. هزینه مشاوره تلفنی با متخصص پزشکی ورزشی به ازای هر 20 دقیقه، با توجه به نظر هر پزشک تعیین می گردد. در همین جهت شما می توانید برای اطلاع از هزینه حق مشاوره وارد صفحه پزشک مورد نظرتان شوید.

سخن پایانی

به طور کلی، نقش یک متخصص پزشکی ورزشی کمک به حفظ افراد در سنین مختلف است که هنگام انجام هر گونه فعالیت بدنی دچار آسیب می شوند. هدف متخصصان پزشکی ورزشی این است که بیماران را در اسرع وقت و با خیال راحت به روند عادی زندگی خود بازگردانند و توانایی کامل خود را به دست آورند. سایت تلفن خونه این امکان را برای کاربران و بیماران ایجاد کرده است تا بتوانند با کمترین هزینه با بهترین متخصصان پزشکی ورزشی به صورت آنلاین و تلفنی ارتباط بگیرند و بهترین خدمات درمانی را در جهت بازیابی سلامت خود دریافت کنند.