جستجو بر اساس

کلینیک دیابت

دکتر مریم خیراندیش آنلاین
bookmark_remove کلینیک دیابت
person_pin_circle تهران، ایران
0 0 [91]
دکتر عاطفه جنت علی‌پور آنلاین
bookmark_remove کلینیک دیابت
person_pin_circle تهران، ایران
0 0 [94]
دکتر امیرحسین شکروی آنلاین
bookmark_remove کلینیک دیابت
person_pin_circle تهران، ایران
3 4 [95]

بیماری دیابت زمانی رخ می دهد که میزان گلوکز خون یا همان قند خون، از حد نرمال بالاتر می رود. گلوکز خون که منبع اصلی انرژی بدن است، از غذایی که می خورید به دست می آید. انسولین، هورمونی که توسط لوزالمعده ساخته می‌شود، به گلوکز غذا کمک می‌کند تا به سلول‌های شما برسد و انرژی مورد نیاز بدن را تأمین کند. اما گاهی اوقات، بدن انسولین کافی تولید نمی کند و یا حتی هیچ انسولینی تولید نمی کند و یا ممکن است از انسولین تولید شده به خوبی استفاده نشود. در اینصورت، گلوکز در خون باقی می ماند و به سلول های شما نمی رسد که در نتیجه آن، باعث مشکلات سلامتی مانند دیابت می شود. دیابت سه نوع اصلی دارد:

دیابت نوع 1: دیابت نوع 1 ناشی از یک واکنش خودایمنی است که بدن را از تولید انسولین باز می دارد و علائم آن به سرعت ایجاد می شوند. در این نوع دیابت که بیشتر در کودکان، نوجوانان و بزرگسالان جوان تشخیص داده می شود، نیاز به مصرف هر روز انسولین می باشد.

دیابت نوع 2: در این نوع دیابت، بدن به خوبی از انسولین استفاده نمی کند و نمی تواند قند خون را در سطح طبیعی نگه دارد. حدود 90 تا 95 درصد افراد مبتلا، درگیر دیابت نوع 2 هستند. در این نوع دیابت، ممکن است متوجه هیچ علامتی نشوید، بنابراین آزمایش قند خون ضروری به نظر می رسد.

دیابت بارداری: این نوع دیابت، در زنان بارداری که هرگز دیابت نداشته اند، رخ می دهد و معمولاً پس از تولد نوزاد از بین می رود. با این حال، خطر ابتلا به دیابت نوع 2 در مراحل بعدی زندگی افزایش می یابد. حتی احتمال اینکه کودک متولد شده نیز در دوران کودکی یا نوجوانی دچار چاقی شود و در اواخر عمر به دیابت نوع 2 مبتلا شود، زیاد است.

با این حال، در نظر داشته باشید که اگر چه بیماری دیابت درمانی ندارد، اما مدیریت به موقع آن و مشورت با پزشکان متخصص دیابت می تواند گامی مهم در حفظ سلامتی باشد. با ما باشید تا مهم ترین نشانه های این بیماری و بهترین راههای مشاوره با پزشک متخصص دیابت را مورد بررسی قرار دهیم.

نشانه ها و علائم دیابت که نیاز به مشاوره دیابت را ضروری می سازند

علائم دیابت به میزان قند خون بستگی دارد. در دیابت نوع دو، ممکن است شاهد هیچ گونه علائمی نباشید. اما در دیابت نوع یک، علائم به سرعت ظاهر می شوند و شدیدتر می شوند. برخی از علائم دیابت نوع 1 و دیابت نوع 2 عبارتند از:

 • تشنگی بیش از حد معمول
 • کاهش وزن بی دلیل
 • احساس خستگی و ضعف
 • تاری دید
 • تأخیر در ترمیم شدن زخم ها
 • ابتلا به عفونت هایی مانند عفونت لثه، پوست و واژن
 • وجود کتون در ادرار

چه پزشکانی می توانند دیابت را درمان کنند؟

 • متخصص داخلی
 • متخصص و فوق تخصص غدد درون ریز و متابولیسم
 • متخصص تغذیه
 • متخصص طب ورزشی

شما می توانید جهت مشاوره دیابت، راحت ترین راههای ارتباط با بهترین متخصصان داخلی و متخصصان بیماری های غدد درون ریز و متابولیسم را برای تشخیص و درمان دیابت در تلفن خونه تجربه نمایید. همچنین، دریافت رژیم غذایی دیابتی از بهترین پزشکان تغذیه آنلاین و یا دریافت مشاوره با بهترین پزشکان پزشکی ورزشی جهت درمان دیابت با ورزش، به صورت متنی و تلفنی در سایت تلفن خونه امکانپذیز می باشد.

چه زمانی مشاوره دیابت ضروری است؟

اگر احتمال می دهید خودتان یا فرزندتان ممکن است دیابت داشته باشید. در صورت مشاهده هر یک از علائم دیابت، می توانید با مشاوره دیابت تلفنی یا آنلاین، جهت تشخیص بیماری اقدام نمایید.

اگر پیش از این، دیابت برای شما تشخیص داده شده است. در صورت تشخیص دیابت، تا زمانی که سطح قند خون شما تثبیت شود، نیاز به پیگیری پزشکی دقیق دارید.

راههای مشاوره دیابت در تلفن خونه

در صورت مشاهده هر یک از علائم بیماری دیابت، از مشورت با پزشک متخصص دیابت غافل نشوید. یکی از سریع ترین راههای مشاوره با دکتر متخصص دیابت یا فوق تخصص دیابت، مشاوره آنلاین و حضوری است. سایت تلفن خونه این امکان را به شما می دهد که در کمترین زمان ممکن و با کمترین هزینه، بتوانید کلیه سوالات خود را در مورد تشخیص دیابت و درمان آن، از پزشکان متخصص این حوزه بپرسید.

مشاوره دیابت در تلفن خونه به دو صورت مشاوره آنلاین (گفتگوی متنی) و مشاوره تلفنی (تماس صوتی) امکان پذیر است. در هر دو صورت می توانید پس از شرح کامل شرایط و علائم بیماری، توصیه ها و درمان های لازم را از بهترین پزشکان از سراسر ایران دریافت نمایید.

مشاوره دیابت آنلاین – راهنمای دریافت نوبت

مشاوره آنلاین با متخصص دیابت، یکی از بهترین کارآمدترین و کم هزینه ترین راههای مشاوره با این متخصصان است. تلفن خونه با گردآوری بهترین پزشکان متخصص داخلی، فوق تخصص غدد درون ریز و متابولیسم، متخصص تغذیه و متخصص پزشکی ورزشی که هر یک به گونه ای می توانند در تشخیص و درمان دیابت به شما کمک کنند، به بیماران دیابتی این فرصت را می دهد، سریع ترین راه درمان را با کمترین هزینه تجربه نمایند.

مشاوره آنلاین در سایت تلفن خونه به صورت گفتگوی متنی انجام می شود . برای دریافت نوبت، تنها کافی است از بخش مشاوره پزشکی، روی گزینه کلینیک دیابت کلیک کرده و پس از باز کردن صفحه پزشک مورد نظر، گزینه گفتگوی متنی را انتخاب نمایید.

سایت تلفن خونه > مشاوره پزشکی > کلینیک دیابت > انتخاب پزشک > مشاوره آنلاین > گفتگوی متنی

مشاوره دیابت تلفنی – راهنمای دریافت نوبت

مشاروه تلفنی با متخصص دیابت، راه دیگری است که تلفن خونه جهت بهره مندی از مزایای مشاوره غیرحضوری در اختیار شما قرار می دهد. در مشاوره تلفنی، از طریق برقراری تماس با پزشک دیابت موردنظرتان صحبت کرده، علائم و شرایط بیماری خود را توضیح داده و مشاوره دارو و درمان را دریافت می نمایید. به این منظور، تنها کافی است، از صفحه مشاوره پزشکی تلفن خونه، روی گزینه کلینیک دیابت کلیک کرده و پس از انتخاب پزشک مورد نظر، گزینه تماس صوتی را جهت دریافت نوبت مشاوره تلفنی با متخصص دیابت انتخاب نمایید.

سایت تلفن خونه > مشاوره پزشکی > کلینیک دیابت > انتخاب پزشک > مشاوره تلفنی > تماس صوتی

هزینه مشاوره دیابت

سایت تلفن خونه شرایطی را فراهم آورده است که بتوانید با کمترین هزینه، خدمات مورد نیاز را جهت تشخیص و درمان دیابت دریافت نمایید. هزینه مشاوره با متخصص دیابت بسته به پزشک مورد نظر و همچنین روش مشاوره که آنلاین باشد یا تلفنی، متفاوت است.

هزینه مشاوره دیابت آنلاین

مشاوره آنلاین، به صورت گفتگوی متنی بین بیمار و پزشک انجام می شود. برای مشاوره آنلاین، زمان خاصی در نظر گرفته نشده است و پایان مشاوره توافقی است. هزینه در نظر گرفته شده برای این نوع مشاوره، بسته به پزشک متفاوت است. هزینه هر پزشک را می توانید در صفحه اختصاصی آن پزشک، مشاهده نمایید.

هزینه مشاوره دیابت تلفنی

مشاوره تلفتی همانطور که از اسم آن پیدا است، به صورت تماس صوتی است و مدت زمان 20 دقیقه به آن اختصاص داده شده است. هزینه مشاوره تلفنی به ازای هر 20 دقیقه، برای هر پزشک متفاوت است و شما می توانید هزینه در نظر گرفته شده را در صفحه اختصاصی هر یک از پزشکان در تخصص مربوطه مشاهده نمایید.

سخن پایانی

با توجه به علائم و نشانه های دیابت نوع 1 و 2، در صورت مشاهده هر یک از این علائم، اولین اقدام شما در راستای تشخیص هر چه سریعتر بیماری و درمان آن، مشاوره پزشکی با متخصص دیابت می باشد. در صورتی که می خواهید روند تشخیص و درمان را در کمترین زمان ممکن پیش ببرید، می توانید از مشاوره دیابت تلفنی و آنلاین از سایت تلفن خونه بهره مند شوید که پیش از این نحوه نوبت گیری و دریافت مشاوره را خدمت شما ارائه نمودیم. سایت تلفن خونه با گردآوری بهترین پزشکان متخصص داخلی، غدد، تغذیه و طب ورزشی که هر یک به گونه ای می توانند در تشخیص و درمان دیابت به شما کمک کنند، سریع ترین راه درمان را در اختیار شما قرار می دهد.