جستجو بر اساس

متخصص ارتوپدی (جراح استخوان و مفاصل)

دکتر محمد حبیبی آنلاین
bookmark_remove متخصص ارتوپدی (جراح استخوان و مفاصل)
person_pin_circle تهران، ایران
0 0 [70]
مشاهده پروفایل

متخصص ارتوپدی (جراح استخوان و مفاصل)

بیماری ها و آسیب های مربوط به اسکلت و عضلات ممکن است برای هر فردی در هر سنی ایجاد شود. آرتریت، شکستگی دست، پا و ... همگی مواردی هستند که برای درمان آن ها باید به متخصص ارتوپد مراجعه کرد. این متخصصان در درمان و پیشگیری از حاد تر شدن وضعیت بیماری و آسیب به بیماران کمک خواهند کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا با متخصص ارتوپد و بهترین راه‌های مشاوره با پزشکان متخصص این حوزه بیش‌ تر آشنا شوید.

مشاوره با دکتر متخصص ارتوپدی

ارتوپدی رشته پزشکی است که بر بیماری ها و شرایطی تمرکز می کند که با سیستم اسکلتی عضلانی شما نظیر استخوان ها، ماهیچه ها، تاندون ها، مفاصل، اعصاب و ... سر و کار دارد. افراد اغلب زمانی که آسیب می بینند یا به یک بیماری مزمن مانند آرتریت یا کمردرد مبتلا هستند به پزشک ارتوپد مراجعه می کنند. پزشکان ارتوپد بر کمک به شما در مورد مسائل اسکلتی عضلانی تمرکز می کنند. وظایف این پزشکان عبارتند از:

●       تشخیص و درمان شرایطی که بر سیستم اسکلتی عضلانی شما تاثیر می گذارند.

●       کمک به توانبخشی که به شما کمک می کند تا حرکت، قدرت، دامنه حرکتی و انعطاف پذیری را پس از آسیب یا جراحی به دست آورید.

●       ایجاد استراتژی هایی برای جلوگیری از آسیب یا بدتر شدن شرایط مزمن مانند آرتریت.

چه زمانی باید به متخصص ارتوپدی مراجعه کنیم؟

ارتوپدی یکی از شاخه‌ های پزشکی است که ارتباط زیادی با سیستم اسکلتی عضلانی فرد دارد و پزشک دقیقا روی همین سیستم تمرکز می‌ کند. سیستم اسکلتی عضلانی شامل استخوان‌ ها، ماهیچه‌ ها، مفصل‌ ها، رباط‌ ها و تاندون‌ ها است. در صورت بروز هر یک از علامت‌ های زیر باید از بهترین دکتر ارتوپد به‌ صورت آنلاین یا تلفنی مشاوره بگیرید و در صورت نیاز به مطب پزشک مراجعه کنید:

●       بروز درد در استخوان یا مفصل مانند دست، کمر، پا و…

●       سوزش و ورم کردن مفصل در مهره‌ های کمر، لگن، زانو و…

●       محدودیت دامنه حرکتی به دلیل درد و ورم استخوان یا مفصل

●       تخریب مفصل و درد های استخوانی به دلیل ابتلا به بیماری خودایمنی

بیماری های رایج مربوط به دکتر ارتوپد

هر گونه مشکل مرتبط با سیستم اسکلتی عضلانی بدن شما در دسته مسائل ارتوپدی قرار می گیرد. بیشتر بیماری‌ های ارتوپدی دردناک هستند و اگر به درستی درمان نشوند، می‌ توانند مشکلات سلامتی دیگری ایجاد کنند. برای درمان هر یک از بیماری‌ های زیر باید به متخصص ارتوپدی مراجعه کنید:

●       درد پایین کمر: بروز دردی در قسمت پایینی کمر که ممکن است به دلیل کشیدگی رباط‌ها،  گرفتگی یا کشیدگی عضله‌ها، فشار زیاد  روی کمر و… به وجود بیاید.

●       زانو درد: درد در زانو، نوعی درد است که هنگام راه رفتن، خم شدن، ایستادن و بلند کردن اجسام بروز پیدا می‌کند. آرتروز، نقرس، عفونت‌ها یا آسیب دیدگی‌ها می‌توانند باعث ایجاد این درد شوند.

●       آسیب های همسترینگ: گروهی از سه عضله که در پشت ران قرار دارند، عضلات همسترینگ هستند. کشیدگی سریع و بیش از حد این ماهیچه‌ها باعث ایجاد آسیب می شود.

●       پلانتار فاشئیت: اگر در صبح، هنگام ایستادن، استراحت کردن یا حتی ورزش کردن دردی شدید و تیز در نزدیکی پاشنه پا و زیر قوس پا احساس کردید، به این عارضه مبتلا شدید.

●       اسکولیوز: عارضه یا ناهنجاری که باعث ایجاد انحراف در ستون فقرات می شود.  

●       شکستگی لگن: شکستگی‌ های جزئی یا کامل که در ناحیه اتصال ران و لگن اتفاق می افتند.

●       درد های مفصلی: مشکلاتی مانند درد های مفصلی در مفاصل مختلف بدن ممکن است شامل درد های زانو، کمر، شانه، مچ و غیره باشد.

●       آسیب‌ های ورزشی: اگر هنگام ورزش یا فعالیت‌ های روزمره آسیب دیده‌ اید، می‌ توانید به دکتر ارتوپد مراجعه کنید. این آسیب‌ ها ممکن است شامل شکستگی‌ ها، کشیدگی‌ ها، ورم‌ ها و آسیب‌ های دیگر باشند.

●       بیماری‌ های مفصلی: بیماری‌ هایی مانند آرتروز، روماتوئید آرتریت، آرتریت مفصلی و بیماری‌ های مفصلی مرتبط با سن می‌ توانند باعث درد، تورم و محدودیت حرکت در مفاصل شوند.

●       مشکلات استخوانی: مشکلات استخوانی ممکن است شامل پوکی استخوان، نرمی استخوان، شکستگی استخوان و… باشند. در نظر داشته باشید برای درمان غیر جراحی بیماری‌های مفصلی می‌توانید به متخصص روماتولوژی نیز مراجعه کنید.

●       مشکلات عضلانی: مشکلاتی مانند تمدد عضلانی، کشیدگی عضلانی، التهاب عضلانی و… هم می توانند به دکتر متخصص یا فوق تخصص ارتوپد معرفی شوند. این مشکلات، درد، احساس سفتی و محدودیت در حرکت را به وجود می‌آورند.

●       بیماری‌ های مادرزادی: برخی از بیماری‌ های مادرزادی مانند لنگیدن اطفال، چسبیدگی مادرزادی انگشتان، پا چنبری مادرزادی و… نیاز به مراقبت و درمان از طرف متخصص ارتوپدی دارند. این بیماری‌ ها ممکن است باعث اختلال در رشد و توسعه استخوان‌ ها و مفاصل شوند.

●       مشکلات مربوط به مفاصل خاص: بعضی از مفاصل خاص مانند زانو، شانه، کمر و مچ دست ممکن است دچار مشکلاتی مانند درد، تورم، محدودیت حرکت و افتادگی مفصل شوند.

●       فیبریومیالژیا: فیبرومیالژی یک سندرم مزمن است که می‌تواند درد گسترده در بدن، خستگی و مشکلات شناختی را ایجاد کند. درمان‌های مختلف می‌تواند به یک فرد کمک کند تا علائم خود را مدیریت کند.

●       اسپوندیلیت آنکیلوزان: این بیماری یک نوع التهاب مفاصل است که بر مفاصل ستون فقرات شما تأثیر می گذارد. معمولاً در مفاصل ساکروایلیاک شما (جایی که پایین ستون فقرات شما به استخوان لگن متصل می‌شود) توسعه می یابد. علایم معمول التهاب مفاصل شامل درد و احساس خشکی کمر است.

●       دیسک کمر و گردن: از شایع‌ترین اختلالات مربوط به دیسک بیرون زدگی یا فتق دیسک است که از شایعترین علل درد گردن و ناحیه کمر است.

●       درد سیاتیک: زمانی که تحریک، التهاب، فشردگی یا فشار  بر عصب سیاتیک اتفاق می‌افتد. معمولاً یک بیماری جدی یا خطرناک نیست اما در موارد شدید، ممکن است نیاز به جراحی باشد.

●       اسکولیوز: اسکولیوز باعث خم شدن ستون فقرات به یک سمت می‌شود. بسته به میزان انحراف، ممکن است شخص نیاز به پوشیدن بریس داشته باشد و در برخی موارد جراحی ضروری است.

●       سندروم تونل کارپال: سندرم تونل کارپال (CTS) زمانی اتفاق می‌افتد که عصب مدیان که از ساعد از طریق مچ دست به کف دست شما می‌رود، در مچ دست تحت فشار قرار می‌گیرد .

●       پارگی رباط صلیبی قدامی (ACL): مصدومیت‌های ورزشی معمولاً باعث پارگی ACL می‌شود. اگر رباط صلیبی پاره شود، احتمالاً نیاز به جراحی برای ترمیم آن دارید. اکثر افرادی که دچار پارگی رباط ACL می‌شوند، در صورت ترمیم با روش جراحی بعد از شش تا نه ماه بهبود می‌یابند و می‌توانند فعالیت روزمره خود را انجام دهند.

●       پارگی منیسک: یکی از شایع‌ترین آسیب‌های زانو است. هر فعالیتی که باعث برگرداندن یا چرخش زانو ‌شود، به ویژه زمانی که وزن کامل خود را روی زانو قرار دهید، منجر به پارگی منیسک می‌شود.

●       فاسییت کف پا: با نام پلانتار فاشیاتیس نیز شناخته می‌شود، زمانی ایجاد می‌شود که بیش از حد از پاهای خود استفاده می کنید یا استرس زیادی به پاهای خود وارد می کنید.

●       بورسیت: بورسیت تورم دردناک در یک کیسه کوچک پر از مایع به نام بورس است. فضاهای بالشتکی را در اطراف استخوان ها و سایر بافت ها قرار می دهد. آنها مانند پوشش حبابی هستند که از ساختارهای سراسر بدن شما محافظت کرده و باعث کاهش اصطکاک ساختار‌های اطراف خود می‌شوند.

●       تاندونیت: شرایطی است که در آن بافت‌های اتصالی بین عضلات و استخوان‌ها (تاندون‌ها) دچار التهاب می‌شوند. این اتفاق اغلب ناشی از فعالیت‌های تکراری است که می‌تواند در آرنج، زانو، شانه، باسن، تاندون آشیل رخ دهد.

●       استنوز نخاعی: فضا پیرامون نخاع شما وقتی تنگ می‌شود باعث تحریک نخاع شما یا اعصابی شده که از آن منتشر می‌شوند. تنگ شدن نخاع منجر به علائمی مانند درد در پشت یا گردن و سوزش در بازوها یا پاهای شما می‌شود.

●       استئومیلیت:التهاب یا تورم بافت استخوان است که معمولا نتیجه یک عفونت است. عفونت استخوان ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد و می‌تواند کودکان یا بزرگسالان را تحت تأثیر قرار دهد.

●       بیماری پاژه استخوان: با نام دیگر استئویت دیفورمانس اختلال مزمن استخوان است که به دلسل تجزیه و تحلیل بیش از حد و رشد مجدد در استخوان یا استخوان‌های متاثر مشخص می‌شود. بسیاری از افراد علائمی ندارند. این بیماری بیشتر در افراد مسن شایع‌تر است و در افراد زیر 50 سال کم‌تر دیده می‌شود.

متخصص ارتوپدی چگونه می‌ تواند به شما کمک کند؟

بدون شک وظیفه اصلی پزشکان، تشخیص بیماری و درمان آن است. پزشک ارتوپد هم برای سیستم‌ های اسکلتی و عضلانی، کار تشخیص و درمان را انجام می‌ دهد. البته در کنار وظایف اصلی خود می‌تواند به عنوان جراح ارتوپدی فعالیت داشته باشد. مهم‌ ترین خدماتی که یک متخصص ارتوپدی ارائه می‌ دهد، عبارتند از:

1.      بیش تر بیماری های مرتبط با سیستم اسکلتی - عضلانی با درد همراه هستند. به همین دلیل پزشکان این حوزه به مدیریت درد بیمار می پردازند.

2.      در نتیجه درد و تورم مفصل ها، توانایی های حرکتی فرد محدود می شود و کاهش پیدا می کند. به همین دلیل یکی از اقدامات متخصصان ارتوپدی، بهبود دامنه حرکت است.

3.      متخصص ارتوپدی برای حل ریشه ای مشکلات بیمار خود، از دارو درمانی، جراحی و… استفاده می کند. برخی از روش های جراحی که این پزشک برای بیمار انجام می دهد شامل موارد زیر هستند:

●       آرتروسکوپی برای درمان مشکلات داخل مفصل

●       تعویض مفصل زانو

●       تعویض مفصل لگن

●       ترمیم شکستگی استخوان

●       جراحی های مربوط به ستون فقرات

●       استئوتومی (اصلاح بدشکلی استخوان)

مزایای مشاوره آنلاین متخصص ارتوپدی - راهنمای دریافت نوبت

یکی از راه های مشاوره پزشکی با دکتر ارتوپدی در تلفنخونه، مشاوره آنلاین ارتوپدی است. در این روش، مشاوره به صورت گفتگوی متنی انجام می شود و بیمار می تواند تمام علائم، نگرانی ها و مشکلات خود را در قالب پیام های متعدد برای متخصص ارتوپدی ارسال کند. سپس متخصص با توجه به علائم بیمار و پرسش سوال های مربوط به بیماری، بهترین روش های درمان را در اختیار بیمار قرار خواهد داد.

مشاوره تلفنی با متخصص ارتوپدی - راهنمای دریافت نوبت

یکی دیگر از راه های مشاوره پزشکی با دکتر ارتوپدی در تلفنخونه، مشاوره تلفنی است. مشاوره تلفنی دکتر ارتوپد به صورت تماس صوتی بین پزشک و بیمار انجام می شود. در این روش بیمار می تواند به طور کامل تمام علائم و مشکلات خود را برای پزشک مطرح کند. سپس متخصص ارتوپدی با توجه به علائم و صحبت های بیمار و با کمک پرسش و پاسخ هایی حول بیماری او، بهترین روش های درمان را ارائه خواهد داد. برای گفتگو با مشاور ارتوپد تلفنی کافی است دکتر مورد نظرتان را از لیست پزشکان همین صفحه انتخاب کنید. سپس با ورود به صفحه همان پزشک، تماس صوتی را انتخاب کنید. در این مرحله با ورود به حساب کاربری و پرداخت مبلغ مشاوره می توانید با پزشک مورد نظرتان از طریق تماس، صحبت کنید.

مشاوره آنلاین با دکتر ارتوپدی بهتر از خود تشخیصی

برای همه ما پیش آمده که با بروز اولین علامت‌ها شروع به جستجو در اینترنت می کنیم و از این و آن می شنویم که فلان بیماری را داریم. این کار اشتباهی است که همه حداقل یک بار در عمرمان انجام دادیم. دلیل اصلی آن هم این است که افراد مختلف اظهار دارند مراجعه به پزشک زمان بر و هزینه بر است و خیلی از متخصصان وقت کافی برای نوبت دهی در زود ترین زمان ممکن را ندارند. اما این روز ها تکنولوژی پیشرفت کرده و ارائه خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین در تلفنخونه باعث می شود راحت تر بتوانید با بهترین متخصص‌ های ارتوپدی گفتگو داشته باشید. در این صورت نظر متخصصان را می دانید و مشاوره آنلاین، فرایندی پرکاربرد تر از خود تشخیصی است. همچنین اگر درد ها هنوز هم ادامه پیدا کرد یا نیاز به نظر متخصصان دیگر هم داشتید، می توانید از خدمات مشاوره آنلاین و تلفنی متخصص های ارتوپدی دیگر در تلفنخونه بهره مند شوید.

 هزینه مشاوره با متخصص ارتوپدی

با توجه به خدمات متخصص ارتوپدی در تلفنخونه باید هزینه های متفاوتی را بابت مشاوره بپردازید. یعنی نوع مشاوره آنلاین و آفلاین روی هزینه این خدمات تاثیر می گذارند. بعد از انتخاب پزشک مورد نظر و ورود به صفحه آن می توانید هزینه مشاوره با هر پزشک را مشاهده کنید. اما چرا هزینه خدمات مشابه دو پزشک متفاوت هم با یکدیگر فرق دارند؟ عوامل متفاوتی مانند بازه زمانی گفتگوی تلفنی، سوابق پزشک، میزان رضایت بیماران قبلی از پزشک و متخصص یا فوق تخصص بودن او از عواملی هستند که می توانند هزینه مشاوره آنلاین یا تلفنی با پزشک ارتوپد را تغییر دهند. برای مثال هزینه مشاوره دکتر فوق تخصص ارتوپد با متخصص این حوزه یکسان نیست؛ زیرا درجه تخصص آن ها هم فرق دارند.

هزینه مشاوره آنلاین با متخصص ارتوپدی

مشاوره آنلاین با پزشکان ارتوپد در سایت تلفنخونه شامل گفتگوی متنی به صورت آنلاین است. گفتگوی متنی با پزشکان این حوزه محدودیتی ندارد و به صورت توافقی گفتگوی بیمار و پزشک پایان پیدا می کند. در هر صفحه از پزشکان  ارتوپد سایت تلفنخونه، مبلغ متفاوتی برای مشاوره آنلاین در نظر گرفته شده است.

هزینه مشاوره تلفنی با متخصص ارتوپدی

مشاوره تلفنی دکتر ارتوپد در تلفنخونه شامل تماس است و  بیمار می تواند از این طریق سوالات خود را بپرسد. هزینه مشاوره تلفنی هر پزشک ارتوپد فرق دارد و با ورود به صفحه آن می توانید مبلغ مشاوره به ازای هر 20 دقیقه را مشاهده کنید. تماس های صوتی محدودیتی ندارند، ولی مبلغ درج شده در صفحه متخصص ارتوپدی فقط برای 20 دقیقه است.  در صورت بیش تر شدن مدت زمان گفتگو باید هزینه بیش تری هم بپردازید.

جمع بندی

متخصص ارتوپدی، پزشکی است که به درمان مشکلات مربوط به اسکلت و عضلات بدن انسان می پردازد. یکی از بهترین راه های مراجعه و مشاوره با متخصصان ارتوپدی، مشاوره آنلاین و تلفنی در سایت تلفن خونه است. با این دو روش شما می توانید به دلخواه به صورت گفتگوی متنی یا تماس صوتی با پزشک مورد نظر با کم ترین هزینه ارتباط برقرار کنید.